Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Akumuliatoriai – ne vien tik automobiliams

akumuliatoriai

akumuliatoriaiKai išgirstame ką nors kalbantį apie akumuliatorius, iš karto įsivaizduojame automobilio pravirą variklio dangtį ir iš ten traukiamą sunkų akumuliatorių. Tai tik vienas iš akumuliatorių panaudojimo būdas! Jų yra tikrai daugiau. Akumuliatoriai labai plačiai naudojami pramonėje. Ypač tose srityse, kur reikalingas nepertraukiamas elektros tiekimas.

Kodėl akumuliatoriai dabar „ant bangos“? Priežasčių yra keletas. Viena jų – sparčiai tobulėjančios ir pingančios apšvietimo sistemos. Kadangi dabar labai sparčiai pinga LED lemputės, kurioms nereikia daug elektros energijos, akumuliatoriams atsiranda daugiau darbo, nes jų talpa irgi didėja. Viskas labai logiška – didesnė akumuliatoriaus talpa – ilgiau tiekiama elektros energija – taupesnės lemputės – keletą kartų ilgiau šviečia. Dėl to į akumuliatorius investuoto apsimoka.

Kompiuterių srityje akumuliatoriai buvo svarbūs jau 20 metų. Tai nepertraukiamos srovės šaltiniai, dar vadinami „UPSais“, kurie kompiuterio veikimą užtikrina dar 05-2 valandas nuo elektros išsijungimo. „UPSas“ yra ne kas kitas, o kiek pagerintas akumuliatorius gebantis elektrą tiekti kartu su tinklu, todėl iš tinklo dingus elektros impulsams, toliau prietaisams elektra tiekiama iš akumuliatoriaus.

Akumuliatoriai reikalingi ten, kur sutrikus elektrai, jos įjungti be papildomo elektros šaltinio neįmanoma. Todėl akumuliatorius naudoja ir patys elektrikai, nekalbant jau apie šiluminininkus ir kitas energetikos sritis, kuriose svarbu, kad prietaisai veiktų nepertraukiamai.

Telekomunikacijų sričiai taip pat labai praverčia akumuliatorių sugebėjimai. Juk interneto ryšys galimas tik tada, kai veikia maršrutizatorius. Jei daugiabutyje dingsta elektra, maršrutizatorius kurį laiką dar gali veikti su akumuliatoriumi, todėl interneto ryšys nenutrūksta 0,5-2 valandas. Per tiek laiko elektros tiekimą galima atstatyti ir nepatirti didelių ryšio sutrikimų. Panaši situacija gali būti ir su radijo ryšiu ir specialiosiomis tarnybomis, kurioms elektros tiekimo sutrikimai negali trukdyti atlikti tiesioginio darbo.

Kaip bebūtų keista, vis tiek teks grįžti prie važiuojančių priemonių. Tai nėra tikri automobiliai, tačiau jiems akumuliatoriai reikalingi. Kas būtų, jei prekybos centrą valanti mašina naudotų dyzeliną arba benziną? Dvoktų visa patalpa, gali užsidegti. Dėl to grindų plovimo mašinos gaminamos su akumuliatoriais. Taip pat ir golfo aikštynų mašinos. Taip pat ir vidaus patalpų keltuvai, ledo arenose važinėjantys ledo valymo aparatai. Yra labai daug įvairių mašinų, kurios naudojamos viduje, o ne lauke, tad joms akumuliatoriai yra pagrindinis maisto šaltinis. Tai vadinamieji traukos akumuliatoriai, kurių veikimo laikas yra itin ilgas.

Matome aiškiai, kad akumuliatorių panaudojimo galimybės yra labai didelė. Beje, mobilieji ir išmanieji telefonai taip pat turi akumuliatorius…

Ateinantys 10 metų bus labai svarbūs šiai rinkai, nes vyksta daugybė tyrimų, kaip padidinti akumuliatorių talpumą elektromobiliams, o tuo pačiu ir pramonės įrenginiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.