Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ar tikrai kompiuteriniai žaidimai sukelia agresiją?

kompiuteriniai žaidimai

kompiuteriniai žaidimai

Visame pasaulyje kompiuteriai žaidimai dabar yra kaip reikiant aptarinėjami. Taip yra dėl to, kad visai nesenai buvo publikuoti naujo tyrimo rezultatai. Juose nurodoma, kad kompiuteriniai žaidimai neva sukelia agresiją ir žiaurų elgesį. Kai kurie teigia, kad būtent kompiuterinių žaidimų įtaka lemia ir didelį masinių šiaudynių skaičių. Iš kitos pusės, kiti mokslininkai nesutinka su tokiomis tyrimo išvadomis.

Kompiuterinių žaidimų nauda jau daugelį metų buvo akivaizdi ir tai patvirtina anksčiau atliktas didelis tyrimų kiekis. Ankstesni tyrimai teigia, kad kompiuterinių žaidimų dėka žmogaus, o ypač paauglių atmintis ir gebėjimas mokytis – pagerėja. Pagerėja analitinis mąstymas ir t.t. Dabartinis tyrimas vertinamas dvejopai dėl kelių priežasčių.

Visų pirma, yra nurodyta, kad būtent visi žaidimai sukelia agresijos protrūkių bei žiaurų elgesį. Kalba eina būtent apie tuos žaidimus, kuriuose rodomas smurtas ar šaudynės. Tokiu atveju, šis tyrimas teigia, kad praktiškai visi kompiuteriniai žaidimai sukelia minėtas pasekmes, nes vis dėlto – to smurto yra kiekviename žaidime, tačiau kiekviename yra skirtingas jo kiekis.

Taip pat reikia paminėti, kad nėra skirtumo kokiu būdu žaidžiama – Playstation 4 žaidimai, PC žaidimai yra vienas ir tas pats, o tai reiškia, kad nesvarbu kokiu žaidimų kompiuteriu žaidžiate, nes pasak to tyrimo, tai jums kenkia.

Kalbant apie priežastis, kodėl daug mokslininkų nėra linkę rimtai žiūrėti į tokį tyrimą, reikia pabrėžti neaiškumus. Neaišku kas apskritai atliko tyrimą. Viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad toks tyrimas tiesiog buvo atliktas, tačiau nenurodytos mokslininkų tapatybės ar įstaigos. Tai ir verčia suklusti, nes visus rimtus tyrimus atlieka mokslininkai, kurie niekaip neslepia savo tapatybės. Taipogi daugelyje portalų tiesiog nurodomas vis kitas šaltinis, todėl apskritai nėra aišku kas tą tyrimą atliko.

Mokslininkams taip pat daug klausimų kyla ir dėl tyrimo eigos. Paprastai kalbant, pateikiama labai mažai informacijos kaip buvo atliktas tyrimas. Kokio amžiaus žmonės dalyvavo. Kokios psichinės būklės žmonės dalyvavo tame tyrime ir t.t. Tuo labiau – net nesugebėta įvardinti apie kokius konkrečiai žaidimus eina kalba. Tad, jeigu neramina šio tyrimo detalės, tuomet, pasak kitų mokslininkų, neturėtumėte į tai kreipti dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.