Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokie virusai mus vargins 2018 metais: liūdnos prognozės

virusai

virusaiArtėja 2018 metai ir norėtume paprognozuoti, kokių virusų reiktų saugotis ateinančiais 2018 metais. Tai padaryti mums padės redaktoriai iš novirus.uk interneto portalo.

Mobilieji virusai

Ekspertai beveik vieningai sutaria: 2018 metai bus labai sunkūs visų išmaniųjų telefonų savininkams, nes labai suaktyvės mobiliųjų telefonų virusų kūrėjai ir skleidėjai. Kodėl tokia liūdna prognozė? Naujienos apie virusais apkrėstas programėles Google Play parduotuvėje skatina pasisaugoti ne tik išmaniųjų savininkus, bet kartu paskatina ir virusų kūrėjus, kurie seniau gana skeptiškai žiūrėjo į mobiliuosius virusus. Dabar jie rado būdų, kaip apgauti paties Google apsaugos mechanizmus ir patekti į išmaniuosius legaliai.

Šių technologijų tobulėjimas rodo, kad operacinių sistemų kūrėjai nebespėja su saugumo priemonėmis. Android ir iOS vis dažniau yra puolamos virusų, kurie vagia duomenis ir gadina telefonus. Apple ir Google turės labai smarkiai pasistengti, kad virusai netaptų jų didžiuliu galvos skausmu.

Išpirkų virusai

Ransomware yra išpirkos reikalaujantis virusas. Dažniausiai jis reikalauja nedidelės sumos, pervedamos kriptovaliuta, kad ją galėtų vėliau išsigryninti arba tiesiog parduoti. Kriptovaliutų bumas dar labiau paskatins kibernetinius nusikaltėlius būtent tokiais būdais užsidirbti pinigų. Tai reiškia, kad 2018 metais gali užklupti nauji virusai, panašūs į NotPetya ar WannaCry, kurie pridarė milijardinių nuostolių.

Virusų paketai, padedantys „phishingo“ atakoms

Duomenų vagystės 2018 metais dar labiau padažnės. Tendencija paprasta – žmonės turi vis daugiau kortelių ir laiko daugiau pinigų internetiniuose bankuose, kurių duomenys yra patrauklūs įvairaus plauko nusikaltėliams. Dėl to programišiai leis ištisas serijas virusų, padedančių surinkti slaptus finansinius ir asmeninius duomenis.

Duomenų vagystės bus dažnos ne tik fizinių asmenų tarpe, bet ir korporacijose. Dėl to gali būti padaryta milijardai nuostolių.

Pavogti asmeniniai duomenys iš el. parduotuvių

Ekspertai mano, kad 2018 metais bus labai sudėtingų dienų kai kurioms el. parduotuvėms. Jas atakuos su vienu tikslu – pavogti klientų duomenis. Tai ne tik vardas ir pavardė ar el. pašto adresas. Tai ir pirkimų istorija, ir finansiniai duomenys.

Pranešimų apie prarastus duomenis ir prašymų pasikeisti slaptažodžius tikrai bus nemažai.

Facebook virusai

Nepatikėsite, bet gyvenimui Facebooke verdant, į šį socialinį tinklą nukreipia savo įniršį ir virusų kūrėjai. Jie per Facebook saugumo spragas taip pat gali pasiekti vartotojų dėmesį, tačiau yra ir lengvesnių būdų sukelti chaosą. Facebookas tampa alternatyva el. paštui, todėl el. pašto virusų kūrėjai tiesiog neignoruos šio įrankio privalumų greitai perduoti tekstinę informaciją.

Būkime teisingi ir į ateitį žiūrėkime blaiviomis akimis: 2018 metais saugumo priemones kuriančios kompanijos nebespės paskui įsigudrinusius virusų kūrėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.