Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Vonios valymas

valymo priemonės

valymo priemonėsŠiuolaikinės valymo priemonės yra labai įvairios, besiskiriančios savo paskirtimi ir efektyvumu.  Todėl kiekviena valymo priemonė turi būti naudojama pagal paskirtį,  nes skirtingose vietose naudojamų valymo priemonių poveikis gali būti labai skirtingas. Todėl gali dažnam namų tvarkytojui kilti klausimų, kaip išvalyti pavyzdžiui vonią ir kokias valymo priemones tam geriausia taikyti.

Pavyzdžiui emaliuotas vonias reikėtų valyti su muiluota šluoste ir valgomąja druska arba su valgomosios ir skalbiklio mišiniu, kurio sudėtinės medžiagos yra lygiomis dalimis.  O užsisenėjusias muilo apnašas, bei rūdis esančias ant vonios emalio, galima pašalinti su aliejinių dažų skiedikliu arba su tokia priemone kaip terpentinas. Tai galima padaryti sausą  vonią ištrynus šluoste, suvilgius ją su minėtu skiedikliu, po to reikėtų ją išplauti su vandeniu ir skalbikliais.

Nėra patariama vonią šveisti su smėliu, pelenais,  ar dar labiau su druskos rūgštimi,  nes kitaip  vonią dengiantis emalis pasidarys šiurkštus bei neteks blizgesio. Jeigu norite,  jog  vonia ilgai atrodyti kaip nauja,  tai reikėtų į ją staigiai neleisti nei labai šalto,   nei labai karšto vandens,  o tik drungną vandenį,  kad visas vonios paviršius po truputį įšiltų,  nes kitu atveju nuo staigių temperatūros pkyčių vonios emalis gali sutrūkinėti, todėl vonios paviršius gali pasidaryti nelygus ir greitai pajuosti.

Vonios nereikėtų valyti su  taip vadinamais „Pemoksol“ tipo milteliais ar su tokiais preparatais kaip „Surža“,  kurie paprastai yra skirti panaikinti ir rūdžių dėmes, nes jų sudėtyje yra rūgščių,   kurios gali pažeisti emalio sluoksnį. Tačiau nešvarios vonios valymui galima naudoti sodą su amoniaku.

Norint dezinfekuoti vonią,  reikėtų į indą su vienu litru vandens įberti vieną ar du šaukštus kokių nors pasirinktų skalbimo miltelių, o gautą tirpalą galima naudoti vonios valymui ir dezinfekavimui. Taip pat kartais nuo lašančio čiaupo vandens vonioje atsiranda  gelsvų dėmių. Jas galima panaikinti patrynus šluoste, kuri prieš tai buvo pamirkyta karštame acte,  kuriame buvo ištirpintą keletą žiubsnelių druskos.

Kaip matote, galima išvalyti vonią jos nepažeidus, tik būtina žinoti kokias valymo priemones taikyti jos valymui.  Jeigu būsite atsargūs ir atsakingai valysite vonią, tai ji ne tik bus švari,  bet ir ilgai atrodys kaip nauja.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.