Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ar kamino įdėklas yra būtinas? Atsako specialistas Julius

Norint vėsiuoju metu laiku mėgautis šiluma namuose – privalote pasirūpinti tokia šildymo sistema, kuri leis Jums džiaugtis patogumu nesukant galvos dėl saugumo. Jeigu sistema veikia kamino pagalba, tai yra, jis yra būtina, kad dūmai išeitų – tuomet reikia ne tik apgalvoti tinkamą jo konstrukciją, tačiau taip pat ir pasirūpinti įdėklais, kurie garantuoja didesnį saugumą.

Šiais laikais specialistai visi sutinka, kad kamino įdėklas yra būtinas. Keista, kad vis dar yra žmonių, kurie teigia, kad galima ramiai naktimis kūrenti ir miegoti. Tai yra pavojus, kurio galima išvengti.

Plačiau apie kamino įdėklus pasakoja specialistas Julius, kuris teigia, kad geras kaminas be įdėklo – niekada toks nebus.

Apsauga nuo gaisro

Kamino įdėklas yra vienas iš svarbiausių būdų, kuris padės apsaugoti savo namus nuo gaisro (kuris gali kilti dėl suodžių užsidegimo kamine). Specialistas Julius teigia, kad kamino dėklas pirmiausia sumažinti suodžių kiekį ir tai yra viena svarbiausių jo privalumų. „Kamino įdėklas lygus ir sandarus, todėl suodžiai jame mažiau kaupiasi. Dėl to sumažėja gaisro pavojus, nes suodžiai yra degios medžiagos. Taip pat jis pagerina kamino trauką, o tai padeda greičiau pašalinti dūmus ir suodžius iš kamino. Dėl to sumažėja karščio ir ugnies plitimo per kaminą rizika. Galiausiai reikia pamiršti, kad įdėklas apsaugo mūrinį kaminą nuo erozijos, kurią sukelia karštis, kondensatas ir rūgštys. Dėl to kaminas tarnauja ilgiau ir sumažėja jo griūties rizika“,- pasakoja specialistas.

Išvengiama kondensato

Specialistai akcentuoja, kad geros kokybės kamino įdėklas taip pat padeda išvengti kondensato, kuris blogina patieks kamino kokybę ir greitina jo susidėvėjimo greitį.

„Kamino įdėklas yra efektyvesnis šilumos izoliatorius nei plytų kaminas. Dėl to sumažėja šilumos praradimas per kaminą, o tai reiškia, kad dūmai atvės atvėsta lėčiau“,- teigia specialistas. Dėl efektyvesnės šilumos izoliacijos kamino įdėklas padeda palaikyti aukštesnę dūmų temperatūrą. Tai padeda išgaruoti daugiau vandens garų iš dūmų, o tai sumažina kondensato susidarymo tikimybę. Taip pat kai kurie įdėklai yra pagaminti su specialiomis kondensato surinkimo sistemomis. Šios sistemos surenka kondensatą ir nukreipia jį į išorę, kur jis gali išgaruoti saugiai.

Specialistas nurodo, kad yra keli veiksniai, kurie didina kondensato susidarymo tikimybę, tad reikėtų pasirūpinti, kad jų nebūtų.

  • Jei lauke oras drėgnas – dūmuose bus daugiau vandens garų.
  • Jei katilas kūrenamas žema temperatūra – dūmai atvės greičiau ir padidės kondensato susidarymo tikimybė.
  • Jei krosnis ar židinys yra per didelis arba per mažas jūsų namams – tai gali sukelti dūmų temperatūros svyravimus.
  • Kuo trumpesnis kaminas – tuo mažiau laiko dūmai turi atvėsti.

Visos šios minėtos priežastys didina kondensato tikimybės susidarymą. Jeigu nerimaujate dėl kondensato – būtinas tinkamas įdėklas. Jis turi būti pagamintas iš efektyvios šilumos izoliacijos medžiagos ir turi kondensato surinkimo sistemą.

Išvengiama suodžių

Kamino įdėklas padeda išvengti suodžių keliais būdais. „Kamino įdėklo paviršius yra lygus ir sandarus, todėl suodžiai mažiau prie jo limpa. Dėl to suodžiai lengviau pašalinami iš kamino ir sumažėja jų kaupimosi tikimybė“,- teigia Julius.  Taip pat suodžių yra mažiau dėl geresnės traukos, dėl aukštesnės išlaikomos temperatūros kamine.

Julius teigia, kad suodžių kiekį kamine gali padidinti keli veiksniai:

  • Jei naudojate netinkamą kuro tipą.
  • Jei kūrenama nepakankamai karštai.
  • Jei jūsų kaminas yra pažeistas, tai gali sukelti turbulentinį dūmų srautą.

Pasirūpinkite, kad kaminas būtų geros kokybės, kad katilas būtų naudojamas tinkamai, galiausiai, kad kuro kokybė taip pat būti puiki ir atitiktų paties katilo „poreikius“.

Greta patikimo katilo įdėklo – taip pat pasirūpinkite dar keliomis mažomis smulkmenomis, kurios užtikrins saugų kūrenimą. Pirmiausia, kaip jau minėjome, naudokite sausą ir geros kokybės kurą, kad sumažintumėte suodžių susidarymą. Taip pat būtinai kūrenkite krosnį ar židinį pakankamai karštai, kad užtikrintumėte visišką kuro degimą. Julius priduria, kad: „Svarbu reguliariai tikrinti kaminą ir žiūrėti ar jame nėra pažeidimų. Jeigu yra, žinoma, pašalinkite juos, remontuokite kaminą. Taip pat nepamirškite, kad yra įvairių kamino valymo priemonių, kurios gali padėti pašalinti suodžius iš kamino. Prieš naudodami bet kokią cheminę medžiagą – atidžiai perskaitykite instrukcijas ir laikykitės gamintojo rekomendacijų“,- nurodo jis.

Būkite saugus, saugokite save, savo namus, artimuosius ir kaimynus. Pasirūpinkite tinkama šildymo sistema bei jai reikalingais priedais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.