Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Atsakingai pasirūpinkite savo augintiniais

Namai be augintinių – šiandien vis rečiau pasitaikantis reiškinys. Tai išties džiugina. Vaikai nuo mažų dienų pratinami rūpintis kuo nors, o gatvėje vis mažiau sutinkama beglobių kačių ar šunų. Visgi, reikia atminti, jog gyvūnas namuose – tai ne tik malonūs, bet ir atidumo bei kantrybės  reikalaujantys rūpesčiai. Be to, kad turėsite nuolat lankytis pas veterinarą, dar privalėsite pasirūpinti ir kai kuriais reikmenimis savo augintiniui. Nusiminti neverta. Šiandieninė rinka siūlo išties platų gyvūnų prekių pasirinkimą. Tad, sakykim, šukos šunims ar šampūnai šunims, gali atrodyti gana egzotiškos prekės, tačiau juos išsirinksite tikrai nesunkiai.

Augintinių dažnuose namuose galima sutikti pačių įvairiausių. Be abejonės, patys populiariausi – šunys ir katės. Šį kartą šiek tiek plačiau apie prekes šunims. Maistelis, įvairūs žaislai šuniukams, kaip rodo statistika, yra paklausiausi gaminiai. Visgi, dažnai prireikia ir kitokių priemonių patogiam ir jaukiam šuns gyvenimui.

Guoliai šunims

Nuo pirmų dienų šuniuką būtina supažindinti su jam skirta vieta miegui, parodyti kur yra jo dubenėlis su maistu ir vandeniu. Todėl patogūs guoliai šunims turėtų būti labai aktualus klausimas. Jeigu jūsų namuose šuniukas apsigyveno nuo mažų dienų, tikrai pasirūpinkite tinkamu jam guoliu. Taip išvengsite bereikalingų barnių, kai augintinis netinkamu laiku lipa į jūsų lovą. Tad, į ką reiktų atkreipti dėmesį? Įvertinkite tokius aspektus:

  • Šuns dydis;
  • Šuns charakteris;
  • Medžiagos, iš kurių pagamintas guolis ( ar audinys lengvai valomas, yra pakankamai švelnus ir kt.);
  • Ar guolio užtrauktukai ar kiti priedai nesivels į augintinio kailį ir nebraižys namų grindų;
  • Galiausiai pasirūpinkite, jog guolis derėtų prie bendro namų interjero.

Svarbiausia  žinoti –  įpratinti šunį gulėti savo guolyje niekada ne vėlu, tačiau geriausia tai daryti nuo mažų dienų.

Šampūnai ir šukos šunims

Šampūnai šunims dažnai kainuoja netgi brangiau už tuos pačius gaminius žmonėms. Tikrai augintinio nereikia prausti kasdien, tad taupyti gal ir nereikėtų. Svarbiausia atsižvelgti ne į kainą, o į gyvūno poreikius. Rinkitės šampūną, labiausiai tinkantį Jūsų šuns kailio ir odos tipui.  Geriausiuose šunų šampūnuose bus natūralių ingredientų, drėkinančių odą. Tad atidžiai skaitykite sudėtį.

Turėtumėte žinoti, jog egzistuoja ne tik paprastą prausimo funkciją atliekantys šampūnai, bet ir prausimo priemonės nuo blusų ir erkių ar kitokie gydomieji šampūnai. Renkantis tokias priemones, be abejonės, geriausia pasitarti su veterinaru. Jei šuns oda linkus į alergijas, galima rinktis hipoalerginį šampūną.

Šukos šunims ir šepečiai nėra skirstomi pagal šunų veisles, jie yra skirstomi pagal jų kailio rūšį. Jeigu šukas perkate pirmą kartą, apsilankykite parduotuvėje su augintiniu. Vietoje dirbantys specialistai iš karto  patars, koks gaminys tinkamiausias jūsų augintiniui. Perkant internetu, tereikia atidžiai skaityti prekių aprašus. Juose paprastai pateikiama išsami informacija, kokio kailio šuniukui skiriama vienokios ar kitokios šukos. Nepamirškite, jog šuns priežiūrai skirtus įrankius taip pat reikia prižiūrėti. Juos būtina dezinfekuoti po kiekvienos procedūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.