Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Auto variklių diagnostika turi būti atliekama reguliariai. Kodėl?

Važiuojant transporto priemone, atrodo, jaučiasi, girdisi, kad variklis veikia netolygiai? Tokiu atveju labai svarbu keliauti į servisą, kur bus atlikta patikra. Pats ryškiausias signalas, kuris parodo gedimus, yra skardus garsas, taip pat ir padidėjusios tepalo sąnaudos, galiausiai, tepalo lašėjimas, kuris gali sukelti rimtas variklio ir tuo pačiu visos transporto priemonės problemas.

Žinoma, svarbiausia yra ne tik gedimų tvarkymas, kai jie jau yra, tačiau ir variklių diagnostika, kuri gali padėti fiksuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos, tad jų tvarkymas bus greitas ir pigus. Apie tai kalbamės su mechaniku Ramūnu.

Variklio diagnostikos darbai

Visa transporto priemonė reikalauja patikros ne tik tada, kai gedimai yra. Diagnostika ir yra reikalinga tam, kad būtų galima pamatyti problemas dar tada, kol jos labai mažos ir tuo pačiu jų tvarkymas bus greitas.  Variklių diagnostika, galiausiai, padeda išvengti ne tik variklių gedimų, tačiau ir visos transporto priemonės problemų, kurios dažniausiai sutrikdo jos funkcionalumą.

Dažniausiai su gedimais pas mus kreipiasi vairuotojai žiemos metu. Nuo šalčio išsiderina variklio savybės, visa sistema, kuri galiausiai sunkiai užsiveda arba gali neužsivesti apskritai. Tiesa, tai rodo, kad yra tam tikri pokyčiai, kurie buvo nesutvarkyti laiku, tad natūralu, kad diagnostika gali padėti to išvengti“,- pasakoja Ramūnas.

Svarbiausia prieš ateinančius šalčius būtinai apsilankyti pas specialistus, kurie atlieka variklių bei kitų mašinos sistemų diagnostiką. Tuomet net ir vėsiausios naktys, kai Jūsų mašina yra lauke, nebus tokios baisios.

Variklio endoskopijos galimybės

Lygiai taip kaip žmonėms yra atliekama tam tikrų organų endoskopija, kurios tikslas yra padėti pamatyti tam tikrus sutrikimus – taip pat su specialia įranga yra atliekama ir variklio patikra. Jos metu įvertinamos labai įvairios variklio vietos bei dalys. Ir cilindrai, tarpinės, stūmoklis… Natūralu, kad gali būti reikalingas konkrečių dalių keitimas, tačiau jeigu tai užtikrins našesnį sistemos veikimą – būtinai atlikite tuos darbus, kuriuos rekomenduoja specialistai.

Kai kurie vairuotojai patys įsigyja endoskopą ir atlieka patikras. Na, tai nėra bloga, tačiau be patirties galima nepamatyti gedimų, kurie ateityje sukels Jūsų varikliui kur kas didesnes apkrovas. Specialistas visada viską išmano geriausiai, kadangi jis turi patirties. Blogiausia, kai netinkamai atliekama patikra, kurios metu padaroma dar daugiau problemų automobilio varikliui“,- pasakoja mechanikas.

Diagnostika ilgina variklio tarnavimo laiko tarpą

Tinkama patikra gali užtikrinti, kad Jūsų transporto priemonė tarnaus kur kas ilgiau. Ne tik variklis, tačiau visa sistema, kadangi pastarasis labai dažnai lemia visos įrangos funkcionalumą. Liūdna, tačiau vienas gedimas gali padaryti labai neigiamą įtaką kitoms sistemoms, tad reikalingas visapusiškas rūpinimasis transporto priemone.

Diagnostika padeda numatyti labai daug įvairių variklio gedimų. Ir tokie, kurie yra tik smulkmenos, ir tokių, kurie vėliau gali virsti labai didelėmis bei brangiai Jums kainuojančiomis problemomis. Gana dažniausiai pasitaikantys yra stūmoklių susidėvėjimo požymiai, tam tikros dalys negeba atkurti reikalingo slėgio, kuris dažniausiai lemia ir pablogėjusius variklio parametrus“.

Po atliktos diagnostikos specialistai pateikia tvarkymo gaires ir kainoraščius. Labai blogai, kai gavę rezultatus vairuotojai neskuba tvarkyti variklio, tiki, kad su tokia mašina bus galima važiuoti dar ne vieną kilometrą. Deja, dažniausiai gedimai darosi vis didesni, kol galiausiai variklis nustoja veikti, o naujo pirkimas – didelės išlaidos, kurių buvo galima išvengti. Taigi, viskas yra vairuotojo rankose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.