Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Buhalterijos paslaugos – ne tik skaičių mokslas

Buhalterijos paslaugos

Buhalterijos paslaugosBuhalterijos paslaugos – tarsi meno rūšis. Tai nepaprastas tikslumas, atsakomybė ir teisės supratimas. Buhalteriai geba ne tik kalkuliatoriumi naudotis, bet ir dirba su specialiomis programomis, moka ne vieną įstatymą, yra įsisavinę nemažai svarbios informacijos.

Geras buhalteris kartu yra ir vadybininkas, ypač jei veiklą vykdo kaip laisvai samdomas specialistas. Kaip suplanuoti darbus? Kiek laiko užims turimi užsakymai? Ar verta dėti naujus skelbimus internete? Ką pasakyti klientui, kuris nėra mandagus? Tokie ir panašūs klausimai – kasdienybė. Bet juk kaip kitaip. Buhalterijos paslaugos reikalingos daugybei ekonominę veiklą vykdančių žmonių, o jas teikiančiam asmeniui tenka nemažai uždavinių. Jei pasirenkama laisvai samdomo buhalterio duona, reikalingas kruopštus veiklos susistygavimas.

Tai, kas paminėta ankstesnėje pastraipoje, labai glaudžiai siejasi ir su komunikacija. Geras buhalteris – komunikacijos specialistas. Kur ir kaip skelbtis? Kaip bendrauti su klientais? Ką atsakyti, jei asmuo domisi paslaugomis, bet jau nėra kur įterpti naujų darbų? Klausimų nemažai. Ir visi jie turi įtakos procesų sėkmei.

Geras buhalteris – teisininkas. Buhalterijos paslaugos apima ne tik elementarius skaičiavimus. Profesionalas turi mokėti rengti įvairias ataskaitas, žinoti, kaip jos turi atrodyti. Nuo ko pradėti norint įsteigti įmonę? Kokia veiklos forma tinkamiausia konkrečiu atveju? Tai buhalteriui užduodami klausimai.

Gal kiek paradoksaliai skamba, bet buhalteris turi mokėti skaičiuoti. Tad jis kartu ir ekonomistas. Kaip įkainoti paslaugas? Kaip nenusipiginti iki bankroto, bet išlaikyti patrauklias kainas? Skaičių pasaulis buhalteriams pažįstamas ne tik dėl to, kad jie užsiima pinigų skaičiavimu. Skaičiai svarbūs ir siekiant teikti kuo priimtinesnes paslaugas.

Buhalteris – informatikas (nes reikia mokėti elgtis su tam tikromis programomis); konsultantas (juk klientams kyla daugybė klausimų); analitikas (galbūt klientų įmonės finansai nėra pakankamai optimizuoti?).

Iki šiol galvojote, kad buhalterijos paslaugos yra tik skaičiuotuvas, popieriaus lapas ir rašiklis? Tuomet perskaitę šias pastraipas turėjote pakeisti savo nuomonę. Nuo ekonomisto iki teisininko, nuo informatiko iki vadybininko – tai buhalterių kasdienybė.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.