Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Didžiausi saulės parkai pasaulyje ir Lietuvoje

Įvairių pasaulio šalių vyriausybės vis labiau įvertina saulės energiją bei galimybes šią energiją paversti elektra. Tai aplinką tausojantis elektros gamybos būdas, kuris yra pigesnis, nei įprasta gamyba. Todėl visame pasaulyje nuolat diegiami vis nauji saulės parkai, kai kurie iš jų yra milžiniški, stulbinantys savo dydžiu, todėl keletą jų paminėsime.

Tailande didžiausias saulės parkas ant vandens

2018 metais Tailando vyriausybei teko į stalčių padėti kelis anglių gamyklų statybos projektus, kuriais norėta padidinti elektros gamybos kiekį. Projektai buvo sustabdyti dėl kenksmingumo žmonių sveikatai ir aplinkai. Vietoje jų iškeltas naujas tikslas – iki 2023 metų 35 % energijos išgauti iš atsinaujinančių šaltinių. Numatyti statyti keli saulės parkai ant vandens. Vieno iš jų statybos eina į pabaigą ir tikimasi, kad jis pradės veikti jau birželio mėnesį. Tailando Ubon Ratčathanio provincijos užtvankoje jau instaliuoti 114 417 saulės moduliai, tikimasi, kad pabaigus įrengimą saulės parkas gamins 45 MW elektros energijos.

3 didžiausi saulės parkai Indijoje ir Kinijoje

Indijos valstijoje Radžastane įdiegtas didžiausias saulės parkas 2020 metais. Bendra saulės elektrinių jame galia siekia 2200 MG, jos gamina 2245 MW elektros energijos.

Iki 2020 metų buvo sumontuotas didžiausias Pavagados saulės parkas kitoje Indijos valstijoje Karnatake, kurio bendra galia 2050 MW.

Kinijos provincijoje Golmudo dykumoje buvo įdiegtas 1800 MW saulės parkas, kuriame veikia 55 saulės elektrinės. Tai trys šiuo metu didžiausi saulės parkai pasaulyje, tačiau juos sparčiai vejasi dar vienas gigantas Dubajuje. Planuojama jo bendra galia iki 2030 metų – 5000 MW.

Saulės parkai Lietuvoje

Lietuva sparčiai žengia į priekį saulės energetikoje. Šalyje vystomi 5 dideli saulės parkai.

Vieno iš jų projektą vysto „Saulės grąža“ Šiaulių rajone, Kuršėnuose. Šiuo metu atliekami darbai 4 saulės parko etape, planuojama parko plėtra iki 5 MW galios. Parke įdiegtos naujausios technologijos, dėl kurių modulių galinės pusės danga sugers atspindžius nuo žemės ir pavers juos elektra. Tikimasi, kad tokie 1 kW galios saulės moduliai pagamins 1077 kWh energijos per metus, t.y. šiek tiek daugiau nei įprasti moduliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.