Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Įmonės steigimas: UAB, MB ar IĮ?

imones steigimas

imones steigimasPriėmus sprendimą steigti įmonę iškylą papildomų klausimų. Vienas iš jų – juridinė verslo forma. Lietuvoje populiariausia uždaroji akcinė bendrovė (UAB), mažoji bendrija (MB) ir individuali įmonė (IĮ). Kiekviena iš šių formų turi privalumų ir trūkumų, tačiau tinkamas jos pasirinkimas gali lemti įmonės sėkmę.

UAB

UAB imones steigimas yra vienas brangiausių, nes akcininkas privalo įnešti ne mažesnį nei 2,5 tūkst. įstatinį kapitalą. Kita vertus, šios formos imones steigimas kaina yra didžiausia, tačiau ir naudų akcininkas gauna bene daugiausiai. Pirmiausiai jis gali pasamdyti direktorių, o pats stebėti įmonės veiklą ir tik pasiimti pelną. Taip pat akcininkas gali parduoti dalį akcijų arba dirbti vadovu pagal darbo sutartį.

Vis dėlto, šios imones steigimas įpareigoja samdyti buhalterį. UAB vadovai privalo teikti metines deklaracijas, pelno (nuostolio) deklaracijas, finansinių ataskaitų rinkinius į Registrų centrą. Reikia įvertinti ir tai, kad tokių imoniu pardavimas yra žymiai populiaresnis nei MB ar IĮ. Tokia praktika susidarė dėl to, kad įmonės veikla yra visiškai atskirta nuo ją įsteigusio žmogaus, tiek atsakomybių, tiek pajamų prasme.

MB

MB buvo sukurta kaip šeimos, mažų, įmonių alternatyva. Mažojoje bendrijoje dirba nariai. Už juos mokamos stabilios sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokos. Jų dydžiai nepriklauso nuo įmonės apyvartinių lėšų. Todėl šios formos imones steigimas yra labai patrauklus pasirinkimas jeigu planuojate uždirbti iki 9 tūkst. per metus.

Privalumų yra daugiau. MB imones steigimas internetu yra greitas (trunka apie porą savaičių), paprastas (pakanka kelių prisijungimų, kurie užtrunka po valandą ar kelias).

Šios įmonės steigimo etapai yra panašūs kaip ir UAB. Reikia užregistruoti pavadinimą, suruošti dokumentus, įnešti įstatinį kapitalą. Pastarasis gali siekti vos kelis eurus. Verta pripažinti ir tai, kad šios imones steigimas turi lūžio tašką, t.y. vadovas su MB gali dirbti pagal civilinę sutartį. Tai reiškia, kad vadovas neturi socialinių garantijų (tiksliau jas turi tik tokias, už kurias susimoka pats).

IĮ imones steigimas registru centras nėra komplikuotas. Vis dėlto, tai juridinė forma, kuri neturi griežtos ribos tarp įmonės savininko pajamų ir verslo. Todėl įmonės savininkas neša visą atsakomybę už savo veiklą.

Tokių imoniu steigimas kaune ar imoniu steigimas vilniuje nesuteikia teisės į papildomas lengvatas, negu kokias numato įstatymas.

Kita vertus, imones steigimas klaipeda ar kitame mieste dar turėtų būti įvertintas pagal bankų norą skolinti ar suteikti subsidijas tokioms veiklos formoms. Šiuo metu MB nėra pageidaujamas skolininkas, nes ši juridinė forma neturi griežtai apibrėžto kapitalo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.