Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Japonijos jena: įdomūs faktai

Japonijos jena, žymima simboliu ¥ ir valiutos kodu JPY, yra įdomi valiuta, turinti turtingą istoriją ir unikalių savybių. Pateikiame keletą įdomių faktų apie Japonijos jeną:

1. Istorinė kilmė: Japonijos jenos ištakos – XIX a. pabaigoje Meidži restauracijos metu Japonijoje įvykdytos pinigų reformos. Pats žodis „jena“ išvertus reiškia „apvalus“ arba „ratas“, atspindintis senovinių japoniškų monetų apvalią formą.

2. Jenos simbolio reikšmė: Simbolis ¥ simbolizuoja japonų kalbos ženklą 圓, kuris istoriškai simbolizavo monetą. Simbolio dizainas atspindi dvi šakas, kylančias iš centrinės juostos, primenančias medžio arba saulės formą, primenančią Japonijos kultūrinius ir istorinius vaizdinius.

3. Daliniai vienetai: Japonijos jena dalijama į mažesnius vienetus, vadinamus sen ir rin, nors dėl infliacijos šie trupmeniniai vienetai nebėra apyvartoje. Istoriškai viena jena prilygo 100 senų, o kiekvienas senas dar buvo dalijamas į 10 rinų.

4. Saugaus prieglobsčio valiutos statusas: Japonijos jena plačiai laikoma saugia valiuta, kurios investuotojai ieško pasaulinio ekonominio neapibrėžtumo ar rinkos sukrėtimų metu. Šį statusą lemia stabili Japonijos ekonomika, maža infliacija ir didelis einamosios sąskaitos perteklius.

5. Klastojimo priemonės: Japonijos bankas (BOJ) įdiegia pažangias jenos banknotų apsaugos priemones, kad užkirstų kelią jų padirbinėjimui. Šios priemonės apima holografines juosteles, vandens ženklus, mikrotpausmenis ir sudėtingus raštus, dėl kurių jenų banknotus sunku kopijuoti.

6. Jenų monetos: Japonijos jenų monetos yra įvairių dizainų ir vaizdų, įskaitant ikoninius Japonijos kultūros simbolius, tokius kaip vyšnių žiedai, chrizantemos ir garsių lankytinų vietų atvaizdai. Pavyzdžiui, ant 1 jenos monetos pavaizduotas ryžių augalas, atspindintis istorinę žemės ūkio svarbą Japonijoje.

7. Vaidmuo pervežimo prekyboje: Jena dažnai naudojama „carry trades“ sandoriuose – populiarioje investavimo strategijoje, kai investuotojai skolinasi jenas už mažas palūkanas, kad investuotų į didesnį pelną duodantį turtą kitur. Japonijos banko nustatomų palūkanų normų pokyčiai gali turėti įtakos „carry trades“ sandorių patrauklumui ir daryti įtaką jenos vertei užsienio valiutų rinkoje.

Plačiau: https://valiutoskeitykla.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.