Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kas yra fizinė objekto apsauga?

Kalbant apie įvairių objektų apsaugą, dažnai tenka girdėti apie apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo priemones, atvykimo ir išvykimo iš teritorijų kontrolę ir panašias priemones. Tačiau kartu su šiais terminais pasitaiko ir fizinės apsaugos pavadinimas. Ir nors dažniausiai išgirdus žodžius fizinė apsauga pagalvojame apie apsaugos darbuotojus, kurie budi prie gamybinių įmonių, bankuose, šalia valstybinių įstaigų ir kitų objektų, tačiau tai nėra viskas, kas patenka į šio apibrėžimo sąvoką.

Fizinė objekto apsauga – tai kompleksinės priemonės kurios yra skirtos užtikrinti saugia veiklą tiek stacionariuose tiek ir kilnojamuose objektuose, apsaugoti jo personalo sveikatą ir gyvybes ir žinoma garantuoti materialinių išteklių saugumą. Visa tai gali atlikti tik profesionalios, paruoštos specialistų komandos, gerai žinančios ir suprantančios visas rizikas, su kuriomis gali susidurti jas samdančios įmonės ar privatūs asmenys.

Dažniausiai užsakant fizinę objekto apsaugą, galima tikėtis bent kelių pasiruošimo darbų stadijų:

  • Susipažinimas su pačio objektų, jo ypatumų įvertinimas: išdėstymas, teritorijos plotas, turimos apsaugos priemonės ir kt.
  • Galimų rizikų ir grėsmių įsivertinimas ir silpniausių vietų nustatymas.
  • Saugumo sistemos projektavimas ir planavimas.
  • Reikalingų priemonių diegimas, montavimas ir pačios fizinės apsaugos užtikrinimas.

Galimų rizikos veiksnių ir grėsmių apskaičiavimui yra būtina įvertinti įmonės veikos sritį, darbuotojų skaičių, šalia esančius pastatus ir kitus objektus. Jei kalba eina apie privačios teritorijos saugojimą, tai svarbūs tokie veiksniai kaip lokacija (ar namas yra mieste ar už jo ribų). Labai svarbu tinkamai paruošti žmonės, kurie esant netiesioginiam pavojui, gali imtis reikiamų priemonių, pavyzdžiui likviduoti gaisro galimybę ar net sustabdyti galimą avariją ar gedimą. Nežiūrint į tai jog atlieka samdomą darbą, svarbu kad apsaugos darbuotojai galvotų ir apie tai, jog taip pat tampa įmonės įvaizdžio dalimi.      

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.