Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kelionės kryptis – Kopenhaga. Atostogos, artimųjų aplankymas ir uždarbio galimybės

į Kopenhagą

į KopenhagąIš Lietuvos emigravo daug žmonių, čia palikdami gimines, artimuosius ir draugus. Ateina laikas, kai tų, su kuriais bendrauta gimtinėje, pasiilgstama. Tuomet „gaudomi“ įvairūs kelionių pasiūlymai. Jei trokštama susitikti su Kopenhagoje įsikūrusia seserimi, dėmesį traukia tokie skelbimai kaip „vežame Kopenhagą“.

Minėtoji frazė pritraukia dėmesį ir kitais atvejais, pavyzdžiui, ieškant vietos, kur atostogauti. O atostogoms pasirinkus šią šalį tikrai nenusiviliama. Vilioja sostinė, nepaprastu žavesiu pasižymi pilys. Keliautoją pakerės uostamiestis, žaismingai nuteiks vaikų svajonė Legolendas. Vien pastarasis verčia mąstyti apie vykimą į Skandinavijos šalims priskiriamą karalystę. Tai nedidelė valstybė, tačiau paliekanti teigiamą įspūdį. Mes taip pat gyvename tikrai ne milžinėje, tačiau turime kuo didžiuotis. Nuvykus į Kopenhagą atrandama daugybė kvapą gniaužiančių objektų. Ir visai nesvarbu, ar jums 25, ar 45, ar 70, šioje šalyje tikrai bus ką pamatyti. Tad belieka imti organizuoti išvykimą, planuoti tam tikras detales. O svarstytinų dalykų tikrai atsiras. Pavyzdžiui, vienam šeimos nariui gali atrodyti puiku keliauti nuosavu automobiliu, o kitas, viską pasvėręs, supras, kad ramiau ir patogiau būtų vykti mikroautobusu. Iš tiesų Lietuva ir Danija yra skiriamos nemažo atstumo, tad važiavimo klausimas lieka itin svarbus. Ypač lietuviams, kur vienas kitas šimtas ir pasiekiamas kitas šalies galas.

Vežame į Kopenhagą ne tik bagažą, bet ir žmones, taip pat vaikus. O tai reiškia, jog kelionė turi būti įvertinta atsakingai. Dėl to ir mąstoma, kuo gi vykti. Prieinama prie išvados, kad patyręs mikroautobuso vairuotojas bus geriau nei savo galimybėmis abejojantis mažo hečbeko savininkas. O ir esantiems užsienyje ramiau, kad pas juos atkaksite sveiki gyvi. Juk abi pusės taip laukia susitikimo…

Kryptis iš Lietuvos į Kopenhagą pasirenkama dėl įvairių priežasčių, ne tik dėl noro pasimatyti su pažįstamais. Vienas tikslų yra uždarbis. Keli šimtai eurų, gaunami Lietuvoje, nėra svajonių atlyginimas. Dėl to ieškoma būdų, kaip užsidirbti daugiau. Juk norisi pakelti savo gyvenimo lygį, galų gale ir būstui remonto reikia… Taigi, jei pavyksta sukaupti pinigų kelionei, jei randama, kur užsidirbti, tuomet kišenė per vieną kitą mėnesį papildoma. Žinoma, klausimas, su kokiu transportu vykti, lieka neišgvildentas. Todėl ši tema tampa itin aktuali. Visgi Danija turtinga šalis, tad ir pragyvenimas nėra iš pigiausių. Naivu tikėtis, kad visa uždirbta suma taip ir liks „neprakąsta“. Aišku, viskas priklauso nuo suplanavimo. Pavyzdžiui, galima pragyvenimui kiek nors atsidėti, o gauto atlygio iki grįžimo gimtinėn neliesti. Sumąstymas, kaip elgtis su pinigais, yra individualus. Nemaža reikšme pasižymi ir mokėjimas atsispirti parduotuvių vitrinų blizgesiui. Jei atrodo, kad reikia batų, galima lengvai susivilioti. Į Lietuvą parsivežamos kokios keturios poros prestižinių gamintojų avalynės ir susizgrimbama, kad, skaičiuojant eurais, visas uždarbis jau susitraukė keliais šimtais.

Kai Skandinavijos šalis tampa kelionės kryptimi, mes visi vežame į Daniją savąjį mentalitetą. Kai tikslas pasiekiamas, tampa įdomu, kaip skiriasi skandinavai nuo mūsų, kokia ten aplinka, kaip atrodo žmonės. Gal nebus tokio kultūrinio šoko kaip atsidūrus, sakykime, Kinijoje, tačiau intriga išlieka. Ir ganėtinai stipri.

Danija – traukos objektas. Ji žavi uždarbio galimybėmis, kelia susidomėjimą kaip turtinga šalis. Įdomu patiems įsitikinti, kaip viskas vyksta vienoje iš Skandinavijos valstybių. Keliautojų tikslai skiriasi. Vieni trokšta aplankyti seniai matytus artimuosius, kiti, kaip jau minėta, traukia užsidirbti. Žinoma, nemažai žmonių tiesiog ieško, kur įdomiai paatostogauti. Visiems šiems asmenims tenka pasukti galvą, kokį transportą rinktis. Kelionė netrumpa, tad įvertinama atsakingai. Vadinasi, laukia skrupulingas jos planavimas.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.