Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kodėl kai kuriems žmonėms saulės jėgainės nekainuoja daug?

Vis dažniau susimąstote kaip būtų galima tausoti gamtą ir sumažinti buities išlaidas? Saulės jėgainės gali būti puikus pasirinkimas siekiant prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Tačiau, verta atkreipti dėmesį, kad šis namų komponentas bus privalomas visiems naujos statybos namams, kuriems taikomi A++ energinio efektyvumo klasės reikalavimas. Šių jėgainių įrengimas kiekvienam būsto šeimininkui gali kainuoti skirtingą sumą. Jeigu galvojate kodėl taip yra, tuomet skaitykite toliau.

Saulės jėgainės kaina priklauso nuo jūsų namų tipo

Kaip svarbiausią kriterijų ekspertai siūlo įvardinti namų šilumos energinė naudingumo klasės apibrėžimą. Tai reiškia, kad kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnės energijos sąnaudos. Tad, jeigu jūs ketinate statyti A++ klasės namą ar tiesiog pasyvų namą, tuomet natūralu, kad jums reikės mažesnės saulės jėgainės. Tačiau, jeigu gyvenate sename, kad ir B klasės name, akivaizdu, jog saulės jėgainės įrengimas kainuos brangiau. Tiesiog, tokiais atvejais, prireiks gerokai daugiau saulės panelių.

Kalbant apie energinio naudingumo klasę, pravartu žinoti, kad A++ namai ne tik sulaiko šilumą efektyviausiai, bet taip pat sunaudoja mažai elektros energijos dėl juose esančių elektros prietaisų. Tai reiškia, kad būstas, kuris turi būti pripažintas A++ klasės, turės naudoti ir elektros prietaisus, kurie atitinka šią klasę. Net ir paprasčiausią elektros lemputę turėsite pasirinkti taip, kad ji atitiktų reikalavimus. A++ klasės namai dažnai šildomi naudojant šilumos siurblius bei rekuperacines sistemas. Jų elektros energijos sąnaudos nebus labai didelės. Tad, pagrindinė priežastis, kodėl vieni sumokės daugiau, o kiti mažiau – namo energinė naudingumo klasė.

Taip pat reikia akcentuoti, kad nuo namų savininkų priklauso kokio dydžio jėgainės prireiks. Pavyzdžiui, jeigu jūsų namų sklype bus ir kažkokios gamybinės patalpos, kuriose naudosite elektra varomus įrankius, tuomet natūralu, kad ir saulės jėgainė turės būti galingesnė. Taip pat kaip pavyzdį galima naudoti ir elektromobilius – jeigu norėsite juos krauti namie, tuomet aišku, kad jėgainė vėlgi – turės sugeneruoti atitinkamą elektros energijos kiekį. Tai prives prie didesnių išlaidų perkant saulės paneles.

Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į tai, kad Europoje vyksta labai daug paramos projektų. Jie neaplenkė ir Lietuvos. Šiuo metu galite gauti dalinį finansavimą norint įsirengti saulės jėgaines. Geriausia tai, kad su tam tikrų įmonių pagalba jūs ta parama galite pasinaudoti labai paprastai. Įmonės jums padės užpildyti reikiamus dokumentus ir finansavimas jus pasieks be jokių nesklandumų.

Norintiems įsirengti saulės jėgainę, paprasčiausia būtų kreiptis į atitinkamus paslaugų teikėjus ir jie padės praktiškai visais susijusiais klausimais.

Solet saulės energetikos sprendimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.