Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokia yra granulinių šildymo katilų efektyvumo paslaptis?

wooden pellets

Pellets Biomass- close up on background

                      Granulinės šildymo sistemos – vienas iš pačių inovatyviausių rinkos sprendimų, padedančių efektyviai šildyti patalpas. Nors būtent šio tipo šildymo sistemos yra laikomos puikiu pasirinkimu daugeliu atvejų, kai kurie žmonės į jas žvelgia nedrąsiai.

                      Ne paslaptis, jog pagrindinis bei vienintelis granulinių katilų kuras yra medienos granulės, kurios ir yra laikomos pagrindine šio tipo šildymo sistemų efektyvumo paslaptimi. Tiesą sakant, jų efektyvumas slypi pačių medienos granulių savybėse, kurios yra išgaunamos jų gamybos metu. Kokybiškas medžio pjuvenų granules gaminančios įmonės šį gamybos procesą pradeda nuo kruopštaus antrinių medienos žaliavų surinkimo bei apdorojimo. Antrinės medienos žaliavos – pjuvenos bei medienos dulkės, kurios susidaro medienos apdirbimo metu. Būtent ši žaliava yra pagrindinė medienos granulių sudedamoji dalis.

Medienos granulių gamybos procesas

                      Kaip jau buvo minėta anksčiau, medienos granulių gamybos procesas yra pradedamas surenkant medienos pjuvenas ir dulkes. Sekantis etapas – tinkamas šių pjuvenų smulkinimas. Tiesą sakant, pjuvenų smulkinimas užtikrina net kelis ypač didelę svarbą turinčias galutinio produkto savybes. Visų pirma, smulkintos pjuvenos kur kas geriau džiūna. Tikriausiai yra visiškai akivaizdu, jog sausas medis ne tik lengviau dega, tačiau taip pat į aplinka išskiria kur kas daugiau šilumos, kuri, šiuo atveju, yra pagrindiniu prioritetu. Kitas svarbus žingsnis, smulkintų bei tinkamai išdžiovintų pjuvenų presavimas, kurio metu ir yra šiam biokuro produktui suteikiama granulių forma. Smulkios pjuvenų dalys yra kur kas lengviau presuojamos, o tai leidžia išvengti pašalinių oro tarpų buvimo granulių viduje. Pašaliniai oro tarpai gali daryti neigiamą įtaką granulių degimui, o norint palaikyti tolygų jų degimą, be galo svarbu pasirūpinti, jog šių oro tarpų juose nebūtų.

Medienos granulių kokybė – didelę svarbą turintis aspektas

                      Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog viso medžio granulės yra vienodos, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Visų pirma, dabar jau tapo įprasta, kuomet šis biokuro gaminys yra skirstomas pagal tam tikrus kokybės kriterijus. Yra net keli skirtingi medienos granulių kokybės kriterijai, į kuriuos yra būtina atkreipti dėmesį kiekvienam, kuris namus šildosi granuline šildymo sistema. Vienas iš pagrindinių kokybės kriterijų yra medžio granulių sudėtis. Pasitaiko atvejų, kuomet gamintojai granules gamina naudodami pačias įvairiausias priemaišas, kuri gali daryti neigiamą įtaką granulinio katilo ilgaamžiškumui. Įprastai tokios granulės yra laikomos mažiau kokybiškomis. Tuo tarpu aukštos kokybės medžio granulės būna gaminamos tik iš grynos medienos ir nieko daugiau. Trumpiau tariant, ant jų pakuotės būna nurodyta 100 % medienos sudėtis. Didelę įtaką daro ir kiti jų kokybės faktoriai, tokie kaip medyje esančios drėgmės kiekis, kaloringumas ir dar daugiau.

                      Svarbu nepamiršti, jog medienos granulės gali būti skirstomos pagal skirtingus jų kokybės kriterijus. Granulinių šildymo sistemų specialistai rekomenduoja rinktis tik aukštesnės kokybes granules, nes šios ne tik yra kur kas efektyvesnės šildymo prasme, tačiau taip pat ir padeda užtikrinti granulinio katilo ilgaamžiškumą. Tuo tarpu pats granulinių šildymo sistemų efektyvumas slypi būtent medienos granulių savybėse, kurios yra sukuriamos jų gamybos metu. Taigi, tinkama medžio granulių gamyba bei aukštą jų kokybę užtikrinantys procesai ir padeda sukurti tas savybes, kurios yra be galo svarbios šildant patalpas šiuo biokuro produktu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.