Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokiais būdais vyksta palaikų gabenimas iš užsienio?

Cremation box and flowers in a vase

Cremation box and flowers in a vase

Netikėta artimojo mirtis užsienio šalyje atneša ne tik skausmą dėl netekties, tačiau ir daugybę rūpesčių, susijusių su palaikų pargabenimu į Lietuvą.

Labai svarbu žinoti, kad palaikai gali būti gabenami dvejopai – įprastai karste arba kūnas kremuojamas ir pervežama urna. Nepriklausomai nuo to, palaikų gabenimas gali būti vykdomas autotransportu, lėktuvu arba keltu ir privalo atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus. Tai reiškia, kad net ir urną parsivežti patiems tiesiog savo automobiliu ar juo labiau lagamine nepavyks.

Kai kuriais atvejais velionio artimieji patys gali pasirinkti, kokiu būdu – karste ar urnoje palaikus pageidauja transportuoti, tačiau taip yra ne visada. Tais atvejais, kuomet asmuo miršta nuo infekcinės užkrečiamos ligos, palaikų gabenimas karste yra draudžiamas ir kūnas privalo būti kremuojamas. Dažnai toks procesas užtrunka ilgiau, kadangi užtrunka kremavimo procedūra. Tačiau yra paprastesnis, lyginant su palaikų gabenimu karste, nes nereikia tiek dokumentų.

Palaikų gabenimas vykdomas specialiame cinkuotame ir hermetiškai sandariame karste, kuris turi būti įdėtas į medinį karstą. Šis gabenimo būdas reikalauja specialaus transporto bei temperatūrinio režimo, galioja saugumo bei sanitariniai reikalavimai. Tam reikalinga sutvarkyti daugybę įvairių dokumentų ir gauti leidimus, todėl procesas yra sudėtingesnis.

Palaikai gali būti gabenami ir lėktuvu (tiek kroviniu, tiek keleiviniu). Tokiu atveju kūnas papildomai privalo būti balzamuotas pagal tam tikrus reikalavimus ir taip pat patalpinamas į dvigubą karstą. Transportuojant palaikus lėktuvu privaloma pateikti visus reikiamus dokumentus ir leidimus, privalo būti lydintysis asmuo. Tuo tarpu urnos gabenimas lėktuvu nereikalauja tiek dokumentų, tačiau turi būti supakuota į smūgiams atsparią talpyklą.

Gabenimas keltu yra vienas paprasčiausių – jam nekeliami jokie specialūs reikalavimai, išskyrus karstui, kuris turi atitikti tuos pačius reikalavimus, ir temperatūrinis režimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.