Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokias paslaugas teikia advokatai ir kaip išsirinkti gerą teisininką?

advokatai

advokataiPaprastai apie teisininkus negalvojame tol, kol nesusiduriame su viena ar kita teisine bėda, kurios sprendimui reikalinga profesionalaus specialisto pagalba. Praktika rodo, kad daugelis žmonių pamiršta, kad advokatai gali padėti spręsti ne esamas problemas, bet ir užbėgti nelaimei už akių, pvz., laiku sudaryta sutartis ar profesionali teisininko konsultacija padeda išvengti nemalonumų ir sutaupyti pinigų, kadangi išlaidos, skirtos prevencinėms priemonėms, yra kur kas mažesnės nei realios problemos teisinis sprendimas.

Kada reikalinga teisinė pagalba?

Teisininkai padeda spręsti visas su kasdieniu mūsų gyvenimu, darbu ir asmeniniais santykiais susijusias problemas. Kompetentingų specialistų patarimai būtini ir tuo atveju, jei nusprendėte imtis teisinių veiksmų, pvz., steigti įmonę, atsiimti neteisėtai naudojamą žemės valdą, nutraukti santuoką, narplioti darbo ginčus ir t. t. Kaip ir minėjome, advokatai ne tik padeda spręsti konkrečias problemas, bet ir sudaro tinkamas sąlygas rūpesčių išvengimui. Profesionalūs teisininkai mums reikalingi ir tuo atveju, jei neturime laiko ilgiems teisiniams procesams, pvz., norime įsteigti įmonę ir mums reikalingi įvairių institucijų leidimai ir sutikimai. Žinoma, teisininko paslaugos kainuoja, tačiau sutaupytas laikas ir rūpesčių išvengimas atsiperka su kaupu.

Kas siūlo profesionalią teisinę pagalbą?

Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymas numato, kad į praktikuojančių advokatų sąrašą neįrašyti asmenys negali atlikti advokato funkcijų, t. y. jie negali teikti teisinės pagalbos. Išimtis taikoma advokatams, dirbantiems pagal darbo sutartį, t. y. minėtieji asmenys gali teikti profesionalias teisines paslaugas konkrečiai įmonei, organizacijai ar įstaigai, kurioje dirba, ir asmenims, įvardytiems LR civilinio proceso kodekse. Advokato padėjėjai gali atstovauti kliento interesams įvairiose teisinėse institucijose ir teismuose, jei turi raštiškai patvirtiną praktikos vadovo (t. y. advokato) sutikimą.

Kaip išsirinkti specialistą?

Jei norite užtikrinti teisinių darbų sklandumą, turite bendradarbiauti su šios srities profesionalais. Nepamirškite, kad advokatai specializuojasi konkrečiose srityse, t. y. jei jums reikia spręsti šeimos teisės klausimus, rinkitės teisininką, turintį patirtį minėtoje sferoje. Rekomenduojame bendradarbiauti su ilgametę darbo patirtį turinčiu specialistu, sėkmingai išsprendusiu ne vieną panašaus tipo klausimą. Žinoma, jaunieji teisininkai taip pat gali atitikti visus jūsų išsikeltus lūkesčius, tačiau realybė tokia, kad bendradarbiaudami su jaunu specialistu, visuomet šiek tiek rizikuojate.

Rinkdamiesi advokatą, įvertinkite specialisto asmenines savybes, t. y. labai svarbu įvertinti, kaip teisininkas bendrauja su klientu ir trečiaisiais asmenimis, atstovaudamas savo kliento interesams. Kitaip sakant, geras teisininkas privalo pasižymėti puikiais bendravimo įgūdžiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.