Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Muitinės tarpininkas, muitinės tarpininko atstovas ir jų pareigos muito procesuose

muitinės tarpininkas

muitinės tarpininkasViena iš svarbiausių pozicijų muitinės procesuose yra muitinės tarpininkas. Muitinės tarpininkas – tai juridinis asmuo registruotas Lietuvos Respublikoje arba ūkio subjektas, kuriam nėra suteiktas juridinio asmens statutas, ir kuris yra gavęs teisę teikti muitinės tarpininko paslaugas pagal rašytinę sutartį arba pagal rašytinį įgaliojimą. Jis turi teisę atstovauti už kitus asmenis atliekant muitinės formalumo procesus, veikdamas atstovaujamo asmens vardu ir būtent atstovaudamas asmens sąskaitą ir jo interesus.

Muitinės tarpininkai įgavę leidimą teikti tarpininkavimo paslaugas, turi teisę veikti ne tik visoje Lietuvos Respublikos muitų teritorijose, bet taip pat ir ES šalyse, kuriose  negalioja įstatymų numatyti apribojimai. Tarpininkavimo paslaugas taip pat galima teikti ir trečio pasaulio šalių teritorijose, jeigu tai numato Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys.

Piliečiai, kurie yra padarę žalą valstybės biudžetui nemokėdami mokesčių (šią informaciją pateikia valstybės mokesčių inspekcija), yra atlikę kartotinių arba reikšmingų pažeidimų susijusių muitų teisės aktu per vienus kalendorinius metus iki veiklos prašymo pateikimo, neturi teisės į galimybę atlikti muitinės tarpininko paslaugas, kadangi jiems nebus išduodamas leidimas atlikti šias pareigas.

Muitinės procesuose taip pat yra dar viena svarbi pozicija – muitinės tarpininko atstovas. Šis asmuo paprastai dirba muitinės tarpininko įkurtoje įmonėje ir turi dokumentą įrodantį, kad šis asmuo yra įgavęs teisės aktų nustatyta tvarką kvalifikaciją atlikti savo pareigas. Taip pat asmuo yra privalomai būti įtrauktas į muitinės tarpininkų atstovų sąrašą ir turi teisę teikti tarpininkavimo paslaugas muitinės tarpininko vardu.

Lietuvos piliečiai, siekiantys išmokti muitinės tarpininko atstovo amato ir norintys laikyti kvalifikacinį egzaminą 2016-aisiais metais, gali kreiptis į Lietuvos Respublikos muitinę, kuri teikia šias paslaugas. Šie mokymai vyksta Muitinės mokymo centre, kuris yra įsikūręs Vilniaus mieste, Jeruzalės g. 25.

Būsimieji muitininkų tarpininkų atstovai turėtų įsiminti šias datas:

2016 metų, nuo vasario 29 iki kovo 21 dienos vyks muitinės tarpininkų atstovų mokymai.

Oficialus kvalifikacijos patikrinimo egzaminas vyks 2016 metų kovo 3 dieną. Egzamino pradžia numatoma 9 valandą ryto.

Daugiau informacijos apie muitinės tarpininko atstovo egzaminus galima gauti oficialiame Lietuvos Respublikos muitinės puslapyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.