Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Nematoma baldų furnitūra

bėgeliai

bėgeliai

Kalbant apie baldų furnitūrą, pirmiausia įsivaizduojame matomiausias detales – spintelių kojeles ir rankenėles. Tai paradinė baldų pusė, todėl joms dėmesio skiriama itin daug. Bet egzistuoja ir nematomoji baldų furnitūra – ji pasirodo tik atvėrus dureles ar atitraukus stalčių.

Stalčių bėgeliai

Viena iš populiariausių baldų furnitūros rūšių. Čia itin svarbus ne grožis, o kokybė ir funkcionalumas. Juk stalčius traukiamas ir uždaromas po keliolika kartų per dieną ir taip ištisus metus, kitus, dešimtus ar net dvidešimtus… Kad bėgeliai tiek ilgai tarnautų, jie turi būti pagaminti iš itin patvarių medžiagų. Jų konstrukcija turi būti lengva ir tvirta, atspari dulkėms, drėgmei ir kitoms „negandoms“.

Šalia bėgelių visada reiktų paminėti ir kitus tvirtinimo elementus. Tik kokybiški medvaržčiai laikys juos patikimai ir neišklibs.

Daiktų laikymo sistemos

Tai itin reikalinga baldų furnitūra, kuriai sumontuoti reikia ir šiokių tokių inžinerinių žinių. Daiktų laikymo sistemos yra kelių rūšių:

  • Daiktadėžės. Tai paprastos į stalčius įdedamos dėžės, skirtos įvairiems daiktams, dažniausiai stalo įrankiams ir indams sustatyti ir surūšiuoti.
  • Stalčių įdėklai. Siaurų stalčių įdėklai, skirti įvairių daiktų laikymui. Nepanaudota erdvė paprastai išnaudojama siauriems stalčiukams, kuriuose sudedami šiukšlių maišai, pašluostės ar kiti daiktai.
  • Kampinės sistemos. Tai sudėtingos puodų laikymo sistemos kampinėse spintose. Kai spintos yra labai gilios, jose montuojamas atraminis strypas, aplink kurį sukasi viena ar dvi plokštumos. Ant jų paprastai dedami puodai ir keptuvės.
  • Šiukšliadėžių sistemos. Tai viena ar kelios šiukšliadėžės, montuojamos į stalčių vidų, kad jos būtų patogiai pasiekiamos ir uždarius dureles užsidarytų ir taip į aplinką nesklistų šiukšlių skleidžiamas kvapas.

Pakėlimo ir nuleidimo sistemos

Šios sistemos paprastai montuojamos spintelėse su horizontaliai atsidarančiomis durelėmis. Jų tikslas – prilaikyti dureles taip, kad jos nenukristų atsitiktinai paleidus. Taip pat nesidaužytų į spintelės kraštus. Patikėkite, tai gana sudėtingi inžineriniai sprendimai.

Prie tokių sistemų galima priskirti ir specialius durelių atidarymo mechanizmus, kai durelės atidaromos ne patraukus rankenėlę, o paspaudus. Tai vis labiau populiarėjanti baldų furnitūra, nes dekoratyvinės rankenėlės kainuoja kur kas daugiau, nei vidaus atidarymo mechanizmai, kurie paprastai yra plastikiniai ir niekaip neišvaizdūs.

Manote, kad tai tik virtuvei aktuali baldų furnitūra? Tikrai ne. Jūsų lovoje yra sudėtingos pakėlimo ir nuleidimo sistemos, o kartais net ir rūbinės spintoje.

Baldų furnitūra turi būti kokybiška, nes niekam nereikia pavojingai klibančių durelių, barškančių stalčių ar girgždinčių lovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.