Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Odontologai kalba be užuolankų

odontologai

Odontologija yra medicinos šaka, todėl čia itin svarbus sąžiningumas. Jei danties būklė išties prasta, vadinasi, gydytojas nesakys, kaip gražu, kaip sveika. Tačiau dės visas pastangas, kad rezultatas būtų kuo geresnis. Visas pastangas deda ir Angitia.lt specialistai.

Kad pacientas galėtų pasitikėti gydytoju, šis turi kalbėti tiesą. Pavyzdžiui, beskausmis danties rovimas – visiškai reali procedūra. O ką, jei tam tikro gydymo metu gali paskaudėti? Specialistas taip ir nurodo, nelaiko šio dalyko užantyje kaip staigmenos. Nes galimas skausmas anaiptol nėra maloni staigmena.

Keletas pavyzdžių

Situacija Nr. 1. Gydytojas nuramina: „Nėra nė menkiausios tikimybės, kad skaudės. Tai labai maloni procedūra, jokių blogų pojūčių tikrai nebus.“ Ir štai pacientas, kuris tikisi, kad neskaudės, staiga krūpteli: „Ai!“ Tuomet pasitikėjimas gydytoju gali subliūkšti, o požiūris į odontologija – pasidaryti labai kritiškas.

Situacija Nr. 2. Gydytojas teigia: „Procedūra truks vos pusvalanduką, tuoj viską sutvarkysim, jokio skausmo nebus.“ O procedūra ima ir išsitęsia iki pusantros valandos, po truputį ima kamuoti skausmas…

Situacija Nr. 3. Pacientui nurodoma: „Jūsų dantys atrodo labai sveiki, tik ėduonis jau apsireiškęs, tris dantis reikia plombuoti, keturis tikriausiai reikės išrauti.“

Ypač vertėtų pakomentuoti trečiąjį pavyzdį. Ar galėtumėt įsivaizduoti, kad specialistas sveikais pavadintų dantis, kuriuos reikia rauti? Tai būtų veikiau komedija.

 

Ką gera žinoti? Ogi tai, kad odontologijos klinikoje Angitia.lt gydoma rimtai. O tai svarbu nepriklausomai nuo problemos. Plombavimas? Rovimas? Kad ir kokios procedūros laukia, jokių užuolankų negali būti. Juk sklandi komunikacija tarp odontologo ir paciento – vienas iš sėkmės veiksnių. Tiksliau, ne sėkmės, o efektyvaus gydymo ir išgydymo.

„Kodėl turėčiau kreiptis laiku?“

Tarp visų odontologinių klausimų pacientams kirba ir šis: „O kodėl turėčiau kreiptis laiku?“ Todėl, kad šitaip išvengiate didesnių bėdų, apsaugote dantis ir, populiariai kalbant, investuojate į savo sveikatą.

Be abejo, nevengiama susisiekti su tais specialistais, kurie sako tiesą, kurie aiškiai nurodo, ar gali skaudėti, ar ne. Kurie aiškiai įvardija tam tikrų dalykų pliusus ir minusus. Ir kurie paprasčiausiai nelinkę meluoti. Nes medicina turėtų būti grįsta pasitikėjimu.

Teigiama patirtis motyvuoja

Puiku, kad teigiama patirtis motyvuoja neapleisti dantų, tarp profilaktinių vizitų nedaryti penkmečio pertraukų. Tai supratus ir radus patikimą specialistą tampa kur kas lengviau išlaikyti šypseną estetišką ir sveiką. Tada ir šypsotis galima be užuolankų, be baimės, be papildomo galvojimo, kad „kas nors pamatys rudas danties apnašas“ ar „reikia slėpti tą nuskilusį danties kampą“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.