Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Oro kondicionieriai – kaip išsirinkti tinkamiausią?

kondicionierius

Geras namų oro kondicionavimas ne tik suteikia atokvėpį nuo alinančio karščio vasarą, bet ir daug kitų privalumų visais metų laikais. Oro kondicionieriai užtikrina drėgmės kontrolę ir net šildo patalpas žiemą. Rinkoje dabar gausu įvairių oro kondicionavimo sistemų, tik, kaip žinoti, kuri tinkamiausia jūsų namams?

Rinkitės oro kondicionierių pagal savo poreikius

Renkantis įrengimą, reikia įvertinti namų išplanavimą ir savo finansines galimybes. Šiuo metu rinkoje yra net keli kondicionierių tipai: sieninis, lubinis, kasetinis arba pastatomas. Išsirinkti ir įrengti padės https://komfo.lt.

Sieninis kondicionierius, kitaip dar vadinamas sieninio tipo split sistema – pats populiariausias gyventojų pasirinkimas. Jie tinkami beveik visose patalpose, yra universalūs, nebrangūs, tyliai dirbantys ir įvairaus galingumo. Jais galima vėsinti iki 80 kvadratinių metrų patalpas. Vidinis kondicionieriaus blokas montuojamas netoli lango ant sienos, o išorinis – po langu.

Lubinis, dar kitaip vadinamas konsolinis oro kondicionierius montuojamas ant grindų palei sieną arba ant sienos viršaus, iš karto po lubomis. Tiesioginė oro srovė nebūna nukreipta į žmones, o paskirstoma labai tolygiai per visą patalpą. Tinka didelėse patalpose – ne tik namuose, bet ir biuruose, restoranuose ar parduotuvėse.

Kasetinis arba lubinis oro kondicionierius tinka tik toms patalpoms, kuriose yra pakabinamos lubos. Idealiai pritaikomas net ir labai didelėms zonoms.

Pastatomas arba radiatorinis oro kondicionierius. Montuojamas pačioje sienos apačioje. Tinka ir gyvenamosiose ir komercinės paskirties patalpose. Išsiskiria optimaliu srovės tiekimu ir reguliavimu pagal individualius poreikius.

Rinkitės oro kondicionierių pagal jo aušinimo pajėgumą

Taip pat reikėtų labai nuodugniai pasikonsultuoti su oro kondicionierių montuotojais. Jie jums patars, kokį prietaisą rinktis, atsižvelgiant į jo aušinimo galią. Oro kondicionieriai gali turėti skirtingą aušinimo galią – šilumos kiekį, kurį sistema išgauna iš aplinkos  per tam tikrą laiką. Tai matuojama galios vienetais – BTU arba frigoriais per valandą.

Aušinimo pajėgumas tiesiogiai nulemia kondicionieriaus našumą. Labai svarbu pritaikyti prietaisą pagal savo patalpų dydį, nes, jei BTU yra mažesnė, nei jūsų kambarys, prietaisas negalės tinkamai jo atvėsinti. Tam įtakos turi net ir kambario aukštis, vidutinė temperatūra, grindų ir langų dydis. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.