Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

pensijų fondaiPensijų fondai – tai dvigubas pensijos kaupimo būdas. Šiandien Lietuvoje susiklosčiusi padėtis, jog prieš kelis metus sumažintos pensijos niekaip neatkuriamos, daugelį žmonių motyvavo pereiti kaupti pensijas ir pensijų fonduose. Tai yra toks kaupimo būdas, kuomet pensija kaupiama ir pagal „Sodros” sistemą ir dalį savo atlyginimo pervedant į pensijų fondą. Taip sulaukus pensijinio amžiaus žmonėms galės būti išmokama didesnė pensija. Kaupimo sistemoje, kurią vykdo pensijų fondai gali dalyvauti kiekvienas Lietuvos gyventojas, turintis draudžiamąsias mėnesines pajamas.

Atsakingas pasirinkimas

Prieš keletą mėnesių žmonėms, kaupiantiems pensijas pensijų fonduose buvo skursta išskirtinė išlyga – duotas laikas nuspręsti, kur jie norės toliau kaupti pensijas. Per tą laikotarpį žmonės galėjo išeiti iš pensijų fondo ir keliauti toliau kaupti pensijas „Sodroje” su visais fonde jau sukauptais pinigais. Deja, tai buvo tik laikina valdžios malonė. Mat egzistuojanti tvarka neleidžia pakeisti savo apsisprendimo: pasirinkus pensijos kaupimą pensijų fonde, savo nuomonę pakeisti ir grįžti į „Sodrą” galite tik pirmąsias 30 kalendorinių dienų. Tačiau toje pačioje bendrovėje galėsite keisti savo kaupimo formą ar sutartį, jei nuspręsite pakeisti kaupimo sąlygas.

Sąlygų nustatymas

Kai kurie žmonės mano, jog pensijų fondai savaime užtikrina ramų ir prabangų gyvenimą senatvėje. Iš tiesų taip nėra. Sukaupta pensija priklauso nuo visų metų iki pensijos uždirbtų pinigų. Priklausomai nuo to, kokį atlyginimą visus šiuos metus gaus žmogus ir kiek jis sugebės atsidėti kiekvieną mėnesį. Be to, renkantis pensijų fondą, labai svarbu įvertinti kiekvieno fondo siūlomas taisykles, mat kiekvienas fondas siūlo savo taisykles ir sąlygas. Pensijų fondai gali pasiūlyti jau dabar paskaičiuoti, kiek pensijos sukaupsite, naudodamiesi šio fondo siūlomomis paslaugomis. Paskaičiuokite ir išsirinkite sau tinkamiausią variantą.

Ateities garantas

Daugelis žmonių pensijų fondus renkasi dėl paveldimumo garanto. Daugelis pensijų fondų siūlo kaupti pensiją, o nelaimės ar mirties atveju sutinka Jūsų sukauptą pensijos dalį išmokėti Jūsų artimiesiems ar šeimos nariams. Šiuo metu, apie panašias sąlygas mąsto ir šalies vadovybė, pasimokiusi iš pavyzdžių, kuomet nesulaukę pensijų grąžinimo dalis pensijų iškeliavo anapilin. Todėl žinoti, jog Jūsų daugelio metų pastangos nenueitų veltui, labai svarbu. Ekonomistų teigimu, dažnai būtent šis faktorius atvilioja žmones iš „Sodros” į privačius pensijų fondus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.