Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Populiariausios svetainės Lietuvoje – kokios informacijos reikia lietuviams

Lietuviai internete jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Pastarąjį mėnesį lietuviai internete vidutiniškai praleido 8 valandas ir 23 minutes arba po 16 minučių kiekvieną dieną. Tai 23 procentais mažiau, nei kovo mėnesio rodikliai. Tai rodo, kad šylant orui ir ilgėjant dienoms, internetu naudojamasi šiek tiek mažiau. Statistiką renka ir apdoroja Gemius.lt agentūra.

Bet pasižiūrėkime, kokios yra populiarios svetainės Lietuvoje.

Socialiniai tinklai – visos informacijos agregatoriai

Lietuviai nesinaudoja Twitter ar Reddit – jiems informacijos santrauką pateikia Facebook socialinis tinklas. Taip, socialiniai tinklai atima nemažai laiko, tačiau tam yra svarbi priežastis. Socialiniuose tinkluose galima matyti tai, kas šiuo metu aktualiausia draugams ir pačiam vartotojui. Taip pat socialiniai tinklai yra bendravimo priemonė. Jei norite kažką atsiminti ir atidėti vėlesniam laikui, dalinatės su kažkuo per Messenger – populiarią Facebook bendravimo programėlę. Šiame tinkle aktyvūs net ir tie, kurie nededa savo nuotraukų ir nerašo komentarų po aktualiais draugų įrašais. Tokie žmonės tyli, tačiau jų poreikiai kitokie – sužinoti naujienas, paskaityti aktualią informaciją, pamatyti pramoginių iliustracijų ar video klipų.

Pirmiausia – naujienos

Šventas reikalas lietuviui – paskaityti naujienas. Tokiu būdu pirmauja naujienų portalai, pareikiantys aktualijas. Bėda ta, kad naujienų portalai vis labiau ir labiau apmokestina kokybišką turinį, todėl lietuviai praleidžia mažiau laiko ir apsiriboja vien tik antraštėmis bei įžangos paskaitymu.

Tai unikali proga regioniniams naujienų portalams, skelbiantiems informaciją, aktualią tam tikram miestui ar regionui, pavyzdžiui, Kauno, Šiaulių ar Marijampolės rajonų gyventojams. Regioniniai portalai savo turinio kol kas neapmokestina, tačiau gyvena iš gausios reklamos.

Populiariausi naujienų kanalai – Delfi, Lrytas.lt, 15min.lt, lrt.lt ir tv3.lt. Visi jie pateikia naujienas tiek tekstiniu, tiek vaizdo formatu.

Į sąrašą lankomiausių patenka ir specializuoti leidiniai, pavyzdžiui, krepšinio naujienų portalai. Taip pat gausiai lankomas ir kultūros naujienų portalas bernardinai.lt, nors jo religinė tematika ir nėra visiems priimtina.

Asmeninis verslas – skelbimų portalai

Paskaitę naujienas lietuviai dažnai lankosi skelbimų portaluose. Kai kurie ieško, ką įsigyti, kiti bando daiktus parduoti. Vienas iš lankomiausių portalų yra automobilių skelbimų puslapis autoplius.lt. Neatsilieka ir universalių skelbimų puslapis skelbiu.lt. Dabar labai aukštai sąraše atsidūrė ir būsto nuomos bei pirkimo skelbimų portalas aruodas.lt.

Skelbimų portalų yra ir daugiau, todėl žmonės gana dažnai juose lankosi, ieško reikalingų daiktų. Tokia situacija keičia Lietuvos reklamos rinką. Reklamos užsakovai mielai renkasi naujienų portalus, bet neužmiršta ir skelbimų portalų, kur reklama pigesnė, o lankytojas – gana motyvuotas.

Unikalus žaidėjas – orų portalas

Paprastai orų informacija yra skelbiama išmaniųjų telefonų programėlėse ir naujienų portaluose. Daug kur pasaulyje tai eilinė praktika, bet ne Lietuvoje. Lietuviams visada knieti užsukti į orų portalą Gismeteo.lt. Ši situacija yra gana sudėtingos orų prognozių informacijos situacijos pasekmė. O situacija tokia – Skirtingi naujienų portalai naudojasi skirtingais orų prognozių tiekėjais. Vieni naudojasi Lietuvos meteorologijos tarnybos duomenimis, kiti – užsienio kompanijų duomenimis, todėl yra gana aukštas nepasitikėjimo orų prognozėmis lygis. Kai orų prognoze nepasitikima, visada reikalingas trečias šaltinis, kuriuo dažniausiai tampa Gismeteo.lt. Beje, jis yra vienas tų, kuris pateikia orus 10 dienų į priekį, nors ir ne visiškai tikslius.

Pramogos ir bendravimas

Vienas iš labiausiai stebinančių momentų yra tas, kad lietuviai vis dar mėgsta lankytis ir dalyvauti interneto forumuose. Tai parodo itin didelis susidomėjimas forumo tevudarzelis.lt informacija. Taip pat žmonėms aktualios ir kitokios pramogos, linksmi vaizdeliais. Neabejingi lietuviai ir azartiniams žaidimams bei loterijoms. Nemažai laiko ir resursų skiriama viešiems renginiams ir informacijai apie vietos turizmą bei pramogas.

Svarbi sveikatos informacija

Labai keista, tačiau lietuviams aktuali sveikatos informacija. Tiksliau – gydytojų ir klinikų paieška. Čia pirmauja svetainės manodaktaras.lt ir pincetas.lt. Manodaktaras.lt vienija sveikatos specialistus ir yra savotiškas registracijos pas gydytojus įrankis. Lietuviai skiria itin daug dėmesio savo sveikatai? Kažin…

Keista, kad juokingų vaizdų portalai, tokie, kaip demotyvacija.lt ir lol.lt nepatenka į šį sąrašą. Gal dėl skaičiavimo metodologijos, o gal dėl naudos nebuvimo. Seniau šie portalai laikėsi sąrašo viršuje.

Analizavome tik lietuviškų puslapių vartojimą. Facebook, Youtube, Instagram, LinkedIn, Twitter ir kitų socialinių tinklų naudojimo duomenų neturime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.