Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Profesionalūs statybų rangovai – ką reikia daryti, norint tinkamai juos pasirinkti?

Prieš pradedant namo statybas vienas svarbiausių veiksmų yra patikimo, vertingų patarimų galinčio suteikti rangovo pasirinkimas. Profesionalūs statybų rangovai visada pataria kaip geriausia statyti namą, iškart mato jo viziją. Rangovo pasirinkimą vertėtų daryti atsakingai, nes būtent jis turės įgyvendinti visus su statybomis susijusius užsakovo norus bei tapti lyg geriausiu jo draugu. Šiame straipsnyje atskleisime ką reikia daryti, norint tinkamai išsirinkti profesionalius statybų rangovus. Taip pat įvardinsime ir trumpai aptarsime dažniausias statybų rangovo klaidas.

Profesionalūs statybų rangovai – ką reikia daryti, norint tinkamai juos pasirinkti?

Jei tai tik įmanoma, rangovų reikėtų pradėti ieškoti dar prieš perkant sklypą, kuriame bus statomas namas. Juk jie gali padėti apsispręsti dėl pamatų liejimo, namo krypčių.

Taigi, ką reikia daryti, norint tinkamai juos pasirinkti?

  • Reikia neskubėti – šiuo atveju svarbiausia – neskubėti ir itin pasidomėti, kaip draugams bei pažįstamiems sekėsi statytis namą, kokios patirties jie turi. Beje, turint rankose projektą galima kreiptis į kokias penkias įmones, su jomis planuoti susitikimus.
  • Visų pirma, jau pažvelgęs į projektą rangovas mato būsimo statinio viziją. Tačiau, jei nerandama bendra kalba dar tik šnekant apie būsimas statybas, jis nerekomenduojamas. Vykstant statyboms, rangovas turi tapti geriausiu draugu.
  • Nereikėtų taupyti – tiesa, tiek itin ankstyva, tiek ilgai galinti užtrukti rangovo paieška gali pabranginti darbų kainą, tačiau taupyti čia nereikėtų, nes pasirinkus pigiausią kainą, statybų eigoje kenčia kokybė. Beje, turint brėžinius, namo projektą – nebus didelių kainų skirtumų.
  • Ilgametę medžiagų pirkimo patirtį turintis rangovas turėtų užtikrinti ir medžiagų kokybę. Ji yra itin svarbi ir tam, kad konstrukcijos ilgainiui išliktų kuo mažiau pakitusios, o namo gyventojų gerovė būtų kuo didesnė. Ji priklauso ir nuo šiltinimo medžiagų pasirinkimo.

Didžiausios statybų rangovo klaidos – kokios jos?

  • Rangovas atlieka papildomus darbus nepranešęs apie juos užsakovui ir (ar) negavęs užsakovo sutikimo dėl sutarties kainos padidinimo – statybos rangos sutarties šalys paprastai susitaria dėl fiksuotos darbų kainos. Tokiu atveju rangovas neturi teisės reikalauti ją padidinti, o užsakovas – sumažinti.
  • Rangovas neužfiksuoja kliūčių, trukdančių nustatytu terminu atlikti darbus, ir (ar) neinformuoja apie jas užsakovo – statybų versle juokaujama, kad dar nėra buvę taip, jog statybos darbai būtų užbaigti laiku, t. y. sutartyje nustatytu terminu. Darbų atlikimo terminas iš tikrųjų dažnai nusikelia. Kartais – dėl subjektyvių, nuo rangovo priklausančių ir (ar) jo rizikai priskirtinų, priežasčių, kartais – dėl objektyvių priežasčių.

Apibendrinant, galima teigti, jog profesionalūs statybų rangovai dabar – paklausūs. Ieškokite tinkamo rangovo pagal straipsnyje pateiktus patarimus – tikrai rasite geriausią ir ateityje turėsite savo svajonių namus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.