Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Šaldytuvai– kaip išsirinkti geriausią?

šaldytuvas

šaldytuvasŠaldytuvas yra kiekvienam reikalingas buitinės technikos prietaisas. Svarbu išsirinkti tinkamiausią prietaisą jūsų namams, kad virtuvėje stovėtų ne vienerius metus ir maistas ilgai išliktų šviežias. Šaldytuvu naudojamės kiekvieną dieną, tad reikia apsvarsyti tinkamas funkcijas jūsų poreikiams. Svarbiausia yra atkreipti dėmesį į šaldytuvo dydį, funkcionalumą, talpumą bei produkto garantiją. Šį prietaisą rinkitės atsakingai, nes tai vienas svarbiausių virtuvės atributų, galinčių visiškai pakeisti kambario interjerą.

Šaldytuvo funkcijos

Pirkdami naujus šaldytuvus pasidomėkite, kokias funkcijas jie turi, nes nuo to priklauso kaip patogu bus prietaisą naudoti. Apgalvokite, kokios funkcijos jums būtų svarbiausios, o kurios mažiau reikalingos. Jeigu gyvenate vienas ar viena, jums tiks kitos funkcijos, nei, pavyzdžiui, gyvenant didelėje šeimoje. Štai kieletas šaldytuvų funkcijų pavyzdžių:

  • Atostogų rėžimas. Jei važiuojate atostogų, tačiau šaldytuvo išjungti nenorite, nes šaldymo kameroje turite nemažai maisto, tiks šaldytuvai turintys atostogų rėžimo funkciją. Ši prietaiso funkcija leidžia palikti šaldiklio veikimą atostogų periodu. Sutaupysite pinigų, nes nereikės daug elektros. Tai labai patogus prietaiso bruožas jei dažnai važiuojate atostogų.
  • Bešerkšnė sistema. Su šia sistema nereikės kankintis atitirpdant šaldytuvą. Juk tai labai nemalonus ir ilgai užtrunkantis procesas. Šaldytuvai su bešerkšne sistema padeda išlaikyti vienodą temperatūrą visuose šaldytuvo kampeliuose. Tikrai nenutiks taip, kad vienas maisto pakuotės šonas bus visiškai užšalęs, o kitas jau pradėjęs gesti. Maistas geriau ir ilgiau išsilaikys, o jūs sutaupysite laiko šaldytuvo valymui. Pamirškite apie ledą ir šerkšną susidarantį ant šaldytuvo sienelių. Vis dėlto reikėtų žinoti, kad šaldytuvai su šia funkcija sulaiko drėgmę ir džiovina orą, todėl nerekomenduotina tokio tipo šaldytuvuose maistą laikyti atviruose induose, kad jie nesudžiūtų.
  • Išmanieji jutikliai. Išmaniaisiais tapo ir šaldytuvai. Juose įdiegtos technologijos išsaugo maistą šviežią ilgiau, nes jutikliai nuolat fiksuoja ir derina prietaiso darbą pagal temperatūros pokyčius. Šaldytuvo viduje yra įrengtas mikroprocesorius, kuris kontroliuoja temperatūrą šaldytuve ir šaldiklyje, jis taip pat reguliuoja oro srovės srautus. Toks šaldytuvas 5 kartus greičiau atstato šaldytuvo temperatūrą nei prietaisos be šios funcijos. Mikroprocesorius aptinka temperatūros pokytį, tuomet atitinkamai sureguliuoja šaldytuvo darbą. Ši išmani drėgmės kontrolės sistema padeda išsaugoti tinkamą maisto kokybę ir išvaizdą, kokia ji buvo ką tik nusipirkus maisto produktus du kartus ilgiau nei įprastas šaldytuvas.
  • Antibakterinė sistema. Ši sistema skirta apsaugoti jūsų maistą ir visą šaldytuvą nuo bakterijų ir nemalonių kvapų. Tokia funkcija pradeda veikti kai mikrobai (bakterijos, grybeliai ar pelėsiai) susiliečia su filtro paviršiumi, tuomet filtro apsauga įsiskverbia į mikrobo ląstelę ir sugriauna jo gyvybines funkcijas. Tokiame šaldytuve maisto produktus patartina laikyti uždengtus, nes šaldytuvas gali pašalinti visus kvapus, tad jūsų maistas gali prarasti savo natūralų kvapą.

 

Geriausi šaldytuvų gamintojai

Svarstant, kokį šaldytuvą rintis, svarbu žinoti, ką siūlo skirtingi gamintojai. Pasidomėkti, kuo skiriasi įvairūs tiekėjų siūlomi šaldytuvai. Rinkitės iš Beko šaldytuvo, Liebherr šaldytuvo, Samsung arba Snaigės šaldytuvo. Tai vieni populiariausių šaldytuvų Lietuvoje. Apsvarstysite ar norite laisvai pastatomo ar įmontuojamo šaldytuvo. Išvardinti gamintojai gali pasiūlyti ir vieno, ir kito tipo šaldytuvus. Pirmiausia siūlome apsilankyti buitinės technikos parduotuvėje ir pasikonsultuoti su speicialistais, jie jus supažindins su konkrečių produktų savybėmis ir duomenimis. Galėsite užduoti jiems klausimus ir sužinoti visą reikiamą informaciją. Jei iškart neapsispręsite ką pasirinkti, vėliau galėsite kainas palyginti pirkdami šaldytuvą internetu. Galbūt taip bus paprasčiau jei ieškote šaldytuvo su akcija. Jeigu jūsų biudžetas nedidelis ir ieškote nebrangaus šaldytuvo, rinkitės mažesnio dydžio šaldytuvą, kuri bus galima įmontuoti į stalviršį.

 

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Yra dar keletas dalykų, kuriuos jums reikėtų žinoti prie įsigyjant šaldytuvą. Turėtumėte pasidomėti:

  • šaldytuvo energiniu efektyvumu. Šaldytuvas suvartoja maždaug 12 proc. visos namų ūkyje išnaudojamos energijos. Tai sudaro didelę dalį namų elektros sąskaitos. Todėl rinkitės prietaisą, kuris kuris atitiktų aukščiausią energijos efektyvumo klasę.
  • Dydis ir talpa. Įsivertinkite, kokio dydžio šaldytuvo jums reikės. Jei daugiau žmonių juo naudosis, rinkitės didesnės talpos prietaisą. Taip pat nbusimatykite, kiek vietos savo virtuvėje galite jam skirti. Kuo daugiau vietos šaldytuvui – tuo didesnė laisvė renkantis jo talpą ir tipą.
  • Šaldytuvo garsas. Tai taip pat svarbus klausimas, norint išsirinkti geriausią produktą. Šaldytuvo triukšmingumas ypač aktualus pasirinkimo kriterijus, jei gyvenate nedideliuose namuose arba virtuvė yra sujungta su svetaine.

Kaip ir kur pastatyti įsigytą šaldytuvą?

Reikėtų apgalvoti, kur pastatyti šaldytuvą, nes aplinkos temperatūra turi įtakos šaldytuvo energijos suvartojimui ir paties prietaiso veikimo efektyvumui. Renkantis vietą reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, nestatyti šaldytuvo šalia viryklės, krosnelės, riadiatoriaus ar kitų šilumos šaltinių. Šaldytuvas geriausiai veiks laikomas sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje.  Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės bei pastato sienos palikti mažiausiai centimetro dydžio tarpą. Kiekvieno šaldytuvo priekinėje apatinėje dalyje yra cokolis su vėdinimo angomis – jokiu būdu nebandykite jų užtaisyti, pvz., baldų cokoliu ar grindjuoste. Venkite šaldytuvą statyti šonu prie pat sienos, nes juo naudotis ir jį valyti bus nepatogu – tinkamai prie jo neprieisite. Jei perkate šaldytuvą internetu paprašykite, kad jį jums pastatytų į norimą vietą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.