Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ar šilumos siurbliai oras-vanduo pakeis dujų katilus?

Šilumos siurbliai oras-vanduo atnešė revoliucinių pokyčių būsto šildymui. Jie rado vietą ne vieno lietuvio namuose. Šiuolaikinė šildymo sistema, naudojanti šilumos siurblį oras-vanduo, yra tikrai labai efektyvi: ji sunaudoja gerokai mažiau elektros energijos ir puikiai patenkina daugelio žmonių šilumos poreikius.

Ką dar verta žinoti apie šią technologiją? Atsako Panasonic atstovybės komanda!

Ar šilumos siurbliai oras-vanduo visiškai pakeis seną dujų katilą?

Daugeliu atvejų šilumos siurbliai gali pilnai kompensuoti katilo poreikį. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra skirti suteikti visą jūsų būstui reikalingą šildymą ir karštą vandenį. Gyvenamųjų patalpų šilumos siurbliai gali atlaikyti iki 14 kW šilumos apkrovą (priklausomai nuo produkto, apkrova gali skirtis).

Tai yra daugiau nei pakankama standartiniam būstui. Tik išskirtinėmis aplinkybėmis, pavyzdžiui, gyvenant labai dideliame arba ypač sename ir prastai izoliuotame name, gali tekti apsvarstyti galimybę naudoti šilumos siurblį su katilu kaip atsarginį variantą.

Net ir tokiais atvejais galime pasiūlyti ekonomišką ir praktišką sprendimą. Kai kurie Panasonic gaminiai turi integruotus katilo atsarginius valdiklius. Tai reiškia, kad šilumos siurblio pagalba kontroliuosite, kada katilas reikalingas, o kada jo nereikia, kad būtų optimizuotas šilumos siurblio tiekiamos energijos kiekis.

Kiek karšto vandens suteiks šilumos siurbliai oras-vanduo?

Šilumos siurbliai vandenį pašildo iki 60ºC temperatūros. Tai reiškia, kad jie gali tiekti visą karštą vandenį Jūsų būstui.

Tokios temperatūros išties pakanka. Negana to, galite kontroliuoti, kokia bus vandens temperatūra naudojant šilumos siurblį. Statistika rodo, kad daugelis žmonių temperatūrą sumažina iki 50 °C. Toks vanduo vis tiek yra daugiau nei pakankamai karštas (palyginimui, paprastai dušuose bėgantis vanduo yra apie 35-38 °C temperatūros). Taigi, šilumos siurbliai oras-vanduo patenkins visus Jūsų karšto vandens poreikius.

Kiek mano būstui atsieis šilumos siurblio veikimas?

Tai priklauso nuo Jūsų poreikių, tačiau užtikriname, kad šilumos siurbliai oras-vanduo padės sutaupyti. Dėl šilumos siurblių efektyvumo, kai už kiekvieną suvartojamos elektros kWh paprastai gaunama 3 – 4 kWh šilumos. Taigi šilumos siurblius eksploatuoti ilgalaikėje perspektyvoje bus pigiau nei esamą katilą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.