Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

CV pavyzdys: ko nerašyti apie save

CV pavyzdys

CV pavyzdysOficialiai apie save slėpti nieko negalima. Juk darbdavys gali skaityti ne tik CV, bet ir tikrinti jūsų asmenybės vystymosi vingius socialiniuose tinkluose, klausti tam tikrų žmonių rekomendacijų ir t.t. Melo kojos trumpos, o tam tikros informacijos iškreipimas ar neatitikimas gali turėti labai sunkių pasekmių.

Ko gi apie save nerašyti? Ar gyvenimo aprašymas gali kažką „nutylėti“?

Pasirodo, gali. Ir reikia…

CV kūrimas yra menas sutalpinti esminę informaciją apie asmenybę, ieškančią perspektyvų kaip įmanoma mažesniame plote. Šio meno mokomasi visą laiką. Kai kam jis sekasi puikiai, o kai kas negali nieko padaryti, todėl reikalingas CV pavyzdys kiekvieną kartą, kai aprašymas yra siunčiamas potencialiam darbdaviui.

Kaip sukurti CV, kuriame nepasakotumėte apie save per daug ir per mažai?

  1. Nerašykite nereikšmingų smulkmenų. Jos užima daug vietos ir nutolina darbdavio dėmesį nuo esminių momentų.
  2. Nerašykite techninių sugebėjimų, kurių neturite. Turime omenyje skiltyje „Darbas kompiuteriu“ nerašykite PHP ar HTML, jei iš tikrųjų esate tik apie tai girdėję ir mokęsis mokykloje, o ne realiai programuojate. Beje, kompiuteriniai sugebėjimai išnyksta po metų, jei jų nenaudojate. Tad rašydami Photoshop susimastykite, ką turite omenyje? Ar tikrai tai Adobe Creative Suite „debesies“ įrankis, ar tik sena gera labiausiai „vagiama“ programa?
  3. Savanorystė ir darbo patirtis yra tas pats, tad jai galioja tokie patys pristatymo principai, nors ir pateiksite informaciją atskiruose skyreliuose apie darbo patirtį.
  4. Nerašykite apie narystes organizacijose, kuriose esate tik pasyvus narys ir retai dalyvaujate veikloje. Darbdaviui gali kilti minčių pasinaudoti jumis, kaip savotišku lobistu, kad pasiektų tų organizacijų vadovybę ir narius ir panaudotų juos komerciniais tikslais. Bus labai sunku tai padaryti, jei tik dalyvaujate metiniame susirinkime kartą per metus, o ne esate aktyvus ir veikiantis narys.
  5. Nerašykite savo pomėgių, kurie nenaudingi darbui. Pavyzdžiui, drambliukų statulėlių kolekcionavimas apie jūsų sugebėjimus darbdaviui nieko nesakys, tačiau motyvacinės literatūros skaitymas sako labai daug.

CV pavyzdys gali padėti jums susivokti, kuri informacija yra svarbiausia ir kurią reiktų akcentuoti. Taip pat pamatytumėte, ko geriau apie save nepasakoti ir nerašyti gyvenimo aprašyme. Darbdaviui svarbus būsimasis darbuotojas. Jis neieško naujų draugų, meilužių ar vyro/žmonos. Jis ieško žmogaus, kuris uždirbtų jam pinigus (nebent einate darbintis į VšĮ, kur pinigai nėra prioritetas Nr. 1).

Sunku paruošti tinkamą CV? Kreipkitės į profesionalus. Pavyzdžiui į Wozber.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.