Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ekologiškas maistas – sveikesnis ir skanesnis pasirinkimas

ekologiskas maistas

Jei laikotės dietos arba domitės sveika gyvensena, tikrai esate girdėję sąvoką ekologiškas maistas. Nors dalis žmonių vertina tokius produktus, atsiranda ir skeptikų, teigiančių, kad šios prekės niekuo nesiskiria nuo įprastų ir yra sukurtos siekiant pelno. Tačiau neseniai atlikti mokslininkų tyrimai įrodė, kad ekologiškas maistas yra ne tik sveikas, bet ir kur kas gardesnis bei šviežesnis. Kodėl?

ekologiskas maistas

Ekologiškas maistas, ypač daržovės, vaisiai bei grūdai, turi jau įrodytą ir pamatuotą naudą, kuri smarkiai lenkia įprastai vartojamus ir tradiciškai užaugintus produktus. Visų pirma, natūralūs produktai turi nuo 18 iki 69 % daugiau antioksidantų, kurie padeda kovoti su įvairiomis ligomis, gerinti imuninę sistemą, organizmo veiklą. Taip yra todėl, kad ekologiškas maistas auginamas be įvairių pesticidų ir kitų cheminių medžiagų. Kad save apsaugotų nuo aplinkos poveikio, organiškai užauginti produktai savyje išlaiko daugiau naudingų junginių, tarp jų ir antioksidantų, kurie taip pat teigiamai veikia ir mūsų kūną.
Įrodyta ir tai, kad jei ekologiškas maistas auga be cheminių medžiagų ir pesticidų pagalbos, jo skonis yra stipresnis. Aukštesnis antioksidantų lygis turi įtakos maisto organoleptinėms savybėms: skoniui, aromatui bei jį vartojančio žmogaus pojūčiams – tai padeda jam atrasti unikalų skonį.
Įprastai auginamos daržovės ar vaisiai dažniausiai turi itin aukštą azoto konsistenciją, susidarančią naudojant sintetines trąšas, kurias augalas traktuoja kaip greitai ir lengvai pasisavinamą energiją. Pastaroji skatina gaminti daugiau cukraus ir krakmolo. Taigi, net ir laikantis dietos bei normuojant cukraus kiekį kraujyje, sau pakenkti galite tiesiog pirkdami vaisius ir daržoves, kurie nėra užauginti ekologiškuose ūkiuose.
Nors atlikti tyrimai ir jų rezultatai yra kiek gąsdinantys, jie neteigia, kad vaisiai ir daržovės apskritai yra nesveiki ar nevartotini produktai. Tačiau jei norite laikytis sąžiningos dietos ar gyventi sveikai, turite suvokti, jog ekologiškas maistas yra kur kas vertingesnis: jame rasite daugiau vitaminų, mineralų, produktams užauginti nenaudojamos cheminės medžiagos. Tad jei nuo seno ignoravote močiutę, siūlančią gėrybes tiesiai iš savo daržo, pagalvokite, ar parduotuvių lentynose stūksantys ir patraukliau atrodantys produktai tikrai geresni?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.