Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Tinkamos padangos garantuoja kelionės sėkmę

padangu keitimas

padangu keitimasGera transporto priemonė visų pirma turi būti saugi, todėl net įsigiję, rodos, naujausią ir geriausią automobilį, privalome tinkamai jį prižiūrėti. Niekam ne paslaptis, jog be pajėgaus variklio, tinkamai veikiančių stabdžių ar matomumą gerinančių lempų ypač svarbi ir dar viena automobilio dalis – tai jo padangos. Kokybiškai atliktas padangų keitimas užtikrina jūsų ir jūsų keleivių saugumą bet kokiomis oro sąlygomis.

Būtini sezoniniai pokyčiai

Kiekvienas atsakingas vairuotojas puikiai prisimena, jog privaloma vasarines keisti padangas iki lapkričio mėnesio pradžios. Neretai vairuotojai siekia išvengti eilių, todėl nelaukia paskutinės akimirkos, kai automobilių servisų specialistai sulaukia galybės klientų. Kadangi klimato sąlygos Lietuvoje – žvarbios ir dažnai – nenuspėjamos – patartina žiemą rinktis padangas dygliuotu paviršiumi. Tiesa, netrūksta vairuotojų, besirenkančių universalios dangos padangas. Vis dėlto, geriausia rinktis tam tikram sezonui pritaikytas padangas – universalios padangos ne tik padidins nelaimės kelyje riziką. Pastebima, jog universalios padangos, kurias renkasi tolimus atstumus įveikti bandantys vairuotojai, daug greičiau susidėvi. Taigi padangų keitimas į žiemines, o šiltuoju metu sezonu – į vasarines – tiesiog privalomas.

Padangų keitimo eiga

Nors neretai atrodo, jog padangų montavimas gan paprastas darbas, iš tikrųjų, jis gerokai sudėtingesnės. Todėl geriausia būtų patikėti šį darbą specialistams. Nesijaudinkite, padangų keitimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste tikrai neatims visų jūsų santaupų, net jei kreipsitės į specialistus. Tačiau visai nesvarbu, kam nuspręsite patikėti padangų keitimą, privalote šį tą apie jį žinoti. Pirmiausia būtina patikrinti padangų būklę tiek iš išorės, tiek iš vidaus – taip lengvai pastebėsite tam tikrus nukrypimus. Be to, būtina laikytis rekomendacijų, nurodytų jūsų padangų gamintojo. Montavimo tvarkos laikymasis – ypatingai svarbus tam, kad padangų keitimas žiemai ar vasarai būtų sėkmingas. Nuėmus ratą nuo automobilio, jis pakeliamas specialiu keltuvu, iš padangų išleidus orą, atsukami tam tikri varžtai. Pripučiamos naujos padangos patikrinamos ir, jei jos atitinka saugumo reikalavimus, padangų keitimas laikomas sėkmingu. Tiesa, svarbu pabrėžti, jog tam tikrais atvejais padangų keisti apskritai negalimas. Jei pastebimi neatitikimai tarp ratų diskų matmenų bei padangų, rato diskas įlinkęs ir panašiai. Tokiu atveju padangų montavimas kaina gali smarkiai išaugti, nes vietoj pažeistų padangų privaloma įsigyti naujas.

Senos ir naujos padangos

Padangos – tikrai rimta ir nepigi investicija, todėl neretai pasitaiko atvejų, kai vairuotojai keičia ne visas keturias padangas. Padangų montavimas Vilniuje kaina bus atitinkamai mažesnė, jei jums nereikia keisti visų keturių padangų iš karto. Jei pastebėjote, jog susidėvėjo tik viena padanga, galite keisti tik ją, tačiau būtina įsitikinti, jog keičiama padanga yra tokio paties profilio bei matmenų, kaip ir jau turimos. Taip pat svarbūs ir nusidėvėjimo skirtumai. Jei keičiate dvi padangas, padangų montavimas Vilniuje specialistai pataria keisti užpakalinės dalies padangas. Taip jūs jausitės saugesni ir galėsite geriau valdyti automobilį, važiuodami šlapia kelio danga. Tiesa, nepatartina pernelyg piktnaudžiauti kasmet naudojantis jau nudėvėtomis padangomis. Rinkdamiesi naujas padangas, atkreipkite dėmesį, kokiu keliu daugiausiai važinėjate. Vairuojantys mieste ir priemiestyje turėtų rinktis skirtingas padangas. Kodėl? Paprastai vairuojantys mieste priversti daug dažniau susidurti su įvairiomis kliūtimis, reikia nuolat sustoti ir vėl įsibėgėti, todėl patariama rinktis minimalų stabdymo kelią tiek ant sausos, tiek ant šlapios kelio dangos turinčias padangas. Nesvarbu, jūsų padangos tarnauja jau ne pirmus metus, ar yra visiškai naujos, atminkite, jog kokybiškas padangų keitimas vienareikšmiškai yra tiesiausias kelias į saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.