Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Elektromobilio įkrovimo laidai: kaip išsirinkti?

Svarstant apie perėjimą prie elektromobilio, dažną kamuoja daugybė dvejonių ir klausimų. Visgi, vienas opiausių niuansų  – automobilio įkrovimo laidai (EV), jų kokybė ir kaina. Be įkrovimo laidų joks elektroninis automobilis nefunkcionuos, todėl būtina įsigyti kokybiškus gaminius, kurie tarnaus ilgai ir patikimai.

Elektromobiliai nukonkuruoja įprastus benzininius ar dyzelinius automobilius dėl daugybės priežasčių: nuo ekologijos iki noro išmėginti naujausias technologijas. Vis dėlto, siekiant geriausios elektromobilio valdymo patirties, būtina dėmesingai pasirinkti jo įkrovimo laidus.

Ką būtina žinoti apie EV laidus?

Priklausomai nuo elektromobilių modelio, jų įkrovimo laidai skirstomi į du tipus. Pirmasis (Type 1) yra pritaikyti amerikietiškoms ir japoniškoms elektrinėms transporto priemonėms. Antrasis laidų tipas (Type 2) yra skirtas europietiškiems elektromobiliams. Taigi, EV laidų kokybę ir patikimumą nulemia tikrai ne jų tipas, o individualūs kriterijai, kurie pas kiekvieną laido gamintoją gali būti gana skirtingi.

Pateikiame patarimus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis įkrovimo laidus:

  • Iš anksto numatykite laido ilgį. Kad ateityje netektų susidurti su nepatogumais, sunkumais pasiekiant namų įkrovimo įrangą ir savo automobilį galėtumėte krautis komfortiškai, verčiau rinktis ilgesnį laidą. Optimaliu laikomas 5-6 m. ilgio laidas. Profesionalios įkrovimo stotelės gali turėti ir ilgesnius, tačiau tokio ilgio visiškai pakanka.
  • Išsiaiškinkite, kokia elektros srove yra kraunamas Jūsų elektromobilis. Srovė gali būti – vienfazė arba trifazė. Tai būtina žinoti tiksliai: tokiu būdu galėsite pasirinkti Jums geriausius EV laidus, kurie automobilį įkraus maksimaliai greitai ir galingai.
  • Pasidomėkite laido atsparumo savybėmis. EV įkrovimo laidai tiesiogiai atsakingi už tai, kaip efektyviai bus įkraunamas elektromobilis, todėl turi būti patikimi ir atsparūs įvairioms gamtinėms, temperatūros sąlygoms ir net nelaimingiems atsitikimams: štai kokybiškas laidas yra tas, kuris funkcionuos net pervažiuotas sunkvežimio, nebijos stiprios vandens srovės (turės aukštą IP reitingą) ir puikiai kraus net esant –30°C šalčiui ar + 60°C karščiui.
  • Pasidomėkite, ar prie laido galima komplektuoti įvairius priedus. Šiandieninės technologijos elektromobilių įkrovimą daro efektyvesniu ir saugesniu. Kokybiški įkrovimo laidai gali būti komplektuojami su naudingais priedais: pavyzdžiui specialiais fiksatoriais, kurie užfiksuoja laidą įkrovimo vietoje: tai patikima apsauga nuo kabelių vagystės. Taigi, siekiant geriausių rezultatų, verta rinktis naujausių modelių įkrovimo laidus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.