Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Individualios savaitgalio ekskursijos – puiki galimybė „pasikrauti“ jėgų ateinančiai darbo savaitei

 

Dažno mūsų gyvenimas yra padalintas tarsi į dvi dalis: 5 darbo dienas, kai turime dirbti, mokytis bei tvarkyti įvairaus pobūdžio reikalus ir 2 savaitgalio dienas, skirtas poilsiui ir jėgų „restartavimui“. Jei darbo dienos turi ritmą, dažnai nuo mūsų valios nepriklausomą, tai savaitgalį dažniausiai galime veikti, ką norime. Ironiška, tačiau tas neapibrėžtumas dažnai tampa galvos skausmu. Klausimas, ką veikti savaitgalį, ramybės gali pradėti neduoti jau…nuo pirmadienio. Atrodytų, gali tiesiog gulėti ir nieko neveikti (juk poilsio, per ilgą darbo savaitę, tikrai nusipelnome), tačiau toks apatiškas laiko leidimo būdas yra priimtinas tikrai ne kiekvienam, o ilgainiui tiesiog pabosta. Individualios savaitgalio ekskursijos gali tapti ta pramoga, kuri nuspalvins jūsų kasdienybę naujomis spalvomis.

Į klausimą, ką veikti, galima rasti labai daug atsakymų: pradedant filmų vakaru su šeima ir baigiant edukacinėmis ekskursijomis sostinėje. Tai – pramoga, apie kurią dažnas nesusimąstome. Neretai ekskursijos siejamos su didelėmis dalyvių grupėmis ir gidu, monotonišku balsu pasakojančiu apie dar nuobodesnius dalykus. Tačiau šioje srityje dirbantys profesionalai, norėdami savo klientams suteikti malonią patirtį gali pasiūlyti tikrai įdomių užsiėmimų. Ar žinojote, jog savaitgalio ekskursija po Vilniaus senamiestį gali vykti ir kartu su gide važinėjant riedžiu ar paspirtuku? Tikrai neeilinis individualios savaitgalio ekskursijos pasiūlymas, ypač, kai atvyksta aplankyti draugai ir giminės iš kitų miestų.

Į savaitgalio ekskursijas ar edukacinę kito pobūdžio veiklą galima leistis su šeima, draugais, kaimynais. Grupelės sudėtis reikšmės tikrai neturi, svarbiausia, jog būtų noras sužinoti, pamatyti kažką naujo ar tiesiog įdomiai praleisti laiką. Į tą pačią vietą, kurią, atrodo, matome kone kasdien, galima pažvelgti visiškai kitu kampu: patikėkite, patirtis tikrai neįkainojama! Tokia veikla galima paįvairinti gimtadienius, draugų ar giminių susibūrimus.

Savaitgalio ekskursijos organizuojamos Vilniaus senamiesčio gatvelėmis nuo Aušros vartų Valdovų keliu link Katedros aikštės, užsukant patyrinėti kiemelius ir skverus. Aptariami svarbiausi miesto įvykiai didžiausių negandų ir iškiliausių asmenybių laikais. Ekskursijos apie Vilniaus miesto gynybinę sieną metu bus įdomu ieškoti buvusios sienos fragmentų ir apeiti net devynias miestą saugojusių vartų vietas. (tokius kaip Totorių, Trakų, Vilijos vartai ir kiti). Naujamiestyje galima surasti ne tik pirmuosius Vilniaus stambiaplokščius gyvenamuosius namus, pramoninio gyvenimo atspindžius, bet ir susipažinti su meno darbais gatvės meno galerijoje buvusios gamyklos kieme! Kur dar žavingasis Žvėrynas, Rasų kalvos ir kiti pasivaikščiojimai.

Taip pat smagi ir įtraukianti ekskursija visai šeimai po Bernardinų sodą taps puikiu savaitgalio akcentu. Ar žinote kurioje vietoje tekėjo senoji Vilnelės vaga arba kad sode vienu metu buvo atvežtos palmės? Ši ekskursija puikiausiai tinka mamoms ir tėčiams su vaikiškais vežimėliais.

 

Taip pat ir judėjimo negalią turintys žmonės kviečiami prasmingai praleisti laiką dar geriau susipažįstant su miesto istorijomis. Daugelis ekskursijų maršrutų yra pritaikyti ir išbandyti asmenų, turinčių negalią, kad Vilnių galėtų pažinti visi.

Kviečiame atrasti įdomių galimybių turiningai praleisti savaitgalius Vilniuje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.