Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Jaunos šeimos pasirinkimas: paskola būstui

paskola būstui be užstato

paskola būstui be užstato
Ne paslaptis, kad kiekvienai jaunai šeimai galiausiai ateina tas laikas, kuomet yra susimąstoma, kaip įsigyti bendrą gyvenamąjį būstą. Tam pasitarnauja ir paskola būstui su užstatu, ir kitokios skolinimosi alternatyvos ar pinigų sukaupimo būdai.

Lengviausia tiems, kas viską gauna nemokamai

Visada gali pamatyti jaunų žmonių, kurie savo atlyginimą visą iki paskutinio cento išleidžia kelionėms ir pramogoms. Jie sako, kad nereikia kaupti daiktų, reikia kaupti įspūdžius ir daugiausia pasisemti visko pažįstant kitas kultūras ir keliaujant. Tiesą sakant, lengva jiems kalbėti, kai nei paskola būstui su užstatu, nei taupymas kiekvieną dieną negresia, nes jie jau turi, kur gyventi. Jeigu patiems tektų pirkti kelias dešimtis tūkstančių eurų kainuojantį būstą, taip negalvotų. O tie, kurie palikimo gero negavo, savomis rankomis turi užsidirbti nekilnojamajam turtui, o galbūt skolintis. Tiems skaičiuoklė paskolai įkeičiant nekilnojamąjį turtą yra pažįstamas dalykas, nes norint pasiskolinti butui ar namui, tenka pagalvoti apie įvairias alternatyvas.

Išperkamoji nuoma prieinama ne visiems

Patogus dalykas – išperkamoji nuoma. Tiesiog nuomojiesi kažkur butą ir ta nuoma vėliau skaičiuojasi kaip paskola. Deja, tokių sąlygų Lietuvoje beveik niekur nėra. Tik vienas kitas žmogus turi tokią galimybę tuomet, kai yra su pažįstamais susitariama, jog pas juos gyvens ir taip išsipirks. Deja, kitiems tokių patogių sąlygų niekas nesuteikia. Taigi, tenka galvoti apie kitokius būdus, įskaitant ir būsto paskola įkeičiant turtą.

Nuomotis amžinai ar imti paskolą?

Prisiklausę prietarų, žmonės ne visada noriai ima paskolas, tačiau galiausiai tai atsisuka prieš juos pačius: kuo ilgiau delsiama, tuo ilgiau vėjais mokama nuoma kažkam. O juk galima būtų iškart mokėti už nuosavą būstą, jeigu tai būtų tiesiog mokėjimas į paskolą ar greitąjį kreditą. Galbūt kažko pirkti ir skolintis neverta tuomet, jeigu neįsivaizduojate, koks gi bus tas pastovus jūsų gyvenimas, kur jūs gyvensite, kuriame mieste ar šalyje pasiliksite. Bet jeigu savo ateitį jau matote kažkuriame mieste, tuomet verta ten ir įsigyti nekilnojamąjį turtą. Tada ir būsto paskola įkeičiant nekilnojamą turtą tampa patraukliu pasirinkimu.

Paskolas iš banko gaus ne visi

Tada pagrindinis klausimas lieka: iš kur skolintis? Gal kažką labai vilioja skolinimasis iš banko vien todėl, kad ten geros palūkanos? Tačiau galiausiai tenka nusivilti tokius sprendimu, kadangi ne taip ir lengva gauti iš ten paskolą. Tiksliau – ten labai daug vargo. Popierių pildymas galbūt užtruks kelis metus. O pirkti tai, ko norite, gal negalėsite. Be to, privalomas bus ir draudimas, ir kitokie dalykai. Jei svajojate apie senovišką 100 metų senumo trobą kaime, bankas gal tokios pirkti neleis. Tiksliau, būsto paskola su užstatu bus suteikiama gal tik labai geram būstui, o ne tokiam, kuris jums atrodo kaip svajonė.

Laisvas sprendimas – greitieji kreditai ir norimas turtas

Tad tokiu atveju, visada geriau pagalvoti ir apie kitus variantus. Suteikiami kreditai arba greitos paskolos bankui – tai geras pasirinkimas. Tokia būsto paskola su turto įkeitimu jūsų neapribos ir nevers pirkti tik vieną ar kitą būstą. Nereikės ilgai aiškintis, ką norite pirkti, nereikės mėnesių mėnesius  nešti popierius. Gausite tai, ką norite, ir iškart.

Pagal kokius kriterijus rinktis būstą

Dažniausiai sakoma, kad pagrindinis kriterijus perkant būstą yra pati vieta. Tai tiesa, tačiau verta atsižvelgti ir į daugiau sąlygų:

  • Ar pirmas, ar kiti aukštai;
  • Ar mūrinis (tvari investicija) pastatas;
  • Kokie kaimynai;
  • Atstumai nuo svarbių objektų;
  • Kokia perspektyva ten auginti vaikus ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.