Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ką reikia žinoti apie UAB atsakomybę bankroto atveju?

verslas

verslas

Iš pažiūros daugeliui atrodo, kad naujo verslo pradžia nėra sudėtinga, tačiau ekspertai teigia, kad vis dėlto reikėtų atsižvelgt į naujų verslų bankroto dažnumą. Tai nutinka labai dažnai. Vienas tos pavyzdžių – žymių žmonių nesėkmingi bandymai įsitraukti į verslą, kuris vis dėlto po trumpo laiko žlunga. Vieniems verslas trunka vos pusmetį, kiti rinkoje išbūna ilgesnį laiką. Viską lemia daug aplinkybių. Vieną iš aplinkybių, kurią reikia įvertinti – veiklos įteisinimas. Matote, būtų didžiulė klaida rinktis tokį verslo įteisinimo variantą, kuris pareikalautų daug lėšų. Juk lėšos labiausiai reikalingos būtent apyvartai didinti. Tad, galvojantiems kaip viską daryti geriau, patariama pradžioje labiau įsigilinti į įmonių steigimą bei jų įsigijimą.

Būtina žinoti, kad veiklą vykdant juridinio asmens vardu, atsakomybė gali kristi tiek ant savininko, tiek ant įmonės pečių. Trumpai tariant, renkantis juridinį statusą, būtina atsižvelgti kokia atsakomybė yra taikoma. Pavyzdžiui, UAB yra neribotos atsakomybės juridinis statusas, o tai reiškia, kad atsakomybė krenta ne ant o žmogaus, kuriam priklauso įmonė, o būtent pačiai įmonei. Bankroto atveju, savininkas nerizikuotų savo asmeniniu turtu. Visai kita situacija yra su individualiomis įmonėmis – čia jau gresia prarasti asmeninį turtą, nes atsakomybė krenta ant savininko galvos. Tad, renkantis kaip įregistruoti veiklą, būtinai įvertinkite šį niuansą.

Kalbant apie įmonių pasirinkimą, taipogi naudinga žinoti, kad UAB registravimas nėra vienintelis variantas vykdyti veiklą uždarosios akcinės bendrovės vardu. Šiais laikais įmones galima ne tik registruoti, bet ir paprasčiausiai įsigyti. Įsigijimas naudingas tuo, kad išlaidos sumažėja net kelis kartus. Tiesiog įmonę įsigyti galima per kelias valandas jeigu ji perkama iš patikimų rankų.

Pabrėžtina, kad perkant įmonę, svarbu įsitikinti, kad neperkama tokia, kuriai iškeltas bankrotas. Pasitaiko atvejų, kad kai kurie pradedantys verslininkai nusiperka skolose skendinčias UAB ir paskui patys turi kapstytis iš tokių situacijų. Norint, kad viskas būtų saugu, reikėtų ieškoti pardavėjų, kurie užsiima naujų įmonių pardavimu.

Surasti patikimų pardavėjus nėra labai jau sudėtinga. Tiesiog internetinėse paieškos sistemose veskite tokius raktinius terminus kaip „parduodame UAB“ ir tada gausite nuorodas  į pardavėjų pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.