Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ką reiškia vestuvinis žiedas ir koks jis turi būti?

Vestuvinis žiedas yra ne tik papuošalas, bet ir labai sena bei graži tradicija, kuri sujungia dviejų mylinčių žmonių likimus. Vestuviniai žiedai yra ne tik svarbūs vestuvių dieną, jis tampa sutuoktinių kasdienybės dalimi. Todėl prieš renkantis savuosius žiedus, verta sužinoti, iš kur ši tradicija atkeliavo, kokia yra žiedų simbolika, jų mūvėjimo taisyklės. Gal tada bus lengviau pasirinkti ir savuosius žiedus.

Kokia yra vestuvinių žiedų simbolika?

Istorija sako, kad vestuviniai žiedai yra labai sena tradicija, kuri išliko iki šių dienų. Ji yra paplitusi visame pasaulyje ir gali būti, kad pasiekė mus dar iš Senovės Egipto civilizacijos laikų. Pasirodo, kad tuo metu nuotakos taip pat nešiodavo žiedus. Tokie atributai pastebėti ir senovės Romos laikais. Kaip ir šiandien, taip ir tais laikais vestuvinis žiedas simbolizavo sąsaja su mylimu žmogumi, pažadą mylėti amžinai ir ištikimybę. Būtent tokią simbolika ir šiandien skleidžia vestuviniai žiedai. Todėl jaunieji per vestuvių ceremoniją ir keičiasi žiedais, sakydami įžadus ir žadėdami vienas kitam amžinai mylėti ir būti kartu.

Kaip nešioti vestuvinį žiedą?

Labiausiai paplitęs vestuvinių žiedų nešiojimo būdas yra kai vestuviniai žiedai nešiojami ant kairės rankos bevardžio piršto. Tai taip pat yra sena tradicija. Senovėje buvo manoma, kad per kairės rankos bevardį pirštą eina meilės vena, kuri pasiekia širdį, todėl vestuvinis žiedas būdavo mūvimas būtent ant kairės rankos bevardžio piršto. Nors iš tiesų tokios venos nėra, tradicija išliko iki šių dienų ir dažniausiai yra grindžiama tuo, kad kairė ranka yra arčiau širdies, todėl šie žiedai taip dažnai mūvimi ant šios rankos.

Tačiau šiandien ši taisyklė nėra griežta ir vis daugiau žmonių mūvi vestuvinius žiedus ant dešinės rankos. Tai ypač populiari tradicija Europoje. Pavyzdžiui, Lietuvoje anksčiau buvo manoma, kad vestuvinis žiedas ant kairės rankos reiškia našlystę, tačiau šiandien jaunieji patys pasirenka, ant kurios rankos žiedus nešioti jiems patogiau.

Koks žiedas turėtų būti?

Žiedų gamybai taip pat yra nusistovėjusios tam tikros tradicijos. Pavyzdžiui, dažnai jaunavedžiai galvoja, kokio pločio turi būti vestuviniai vestuvėms. Seniau buvo taikomos taisyklės, jog moteriški žiedai turėtų būti 3-7 mm pločio, o vyriški gali būti 4-12 mm. pločio. Tačiau jeigu moters vestuvinis žiedas bus nešiojamas kartu su sužadėtuvių, jo plotis ir stilius derinamas, kad abu žiedai atrodytų gražiai kartu. Be to, labai svarbu žinoti, kada galima rinktis platų vestuvinį žiedą. Platūs modeliai dažniausiai tinka žmonėms, kurių pirštai ilgi. Jeigu sutuoktinių pirštai stambesni ir trumpi, reikėtų rinktis siauresnius žiedus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.