Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip deklaruojamos siuntos į Škotiją?

Kaip žinia, siunčiant siuntas į Europos Sąjungai nepriklausančias šalis yra būtina pateikti muitinei siuntos deklaraciją. Škotija – viena iš šių šalių, todėl visos siuntos į Škotiją taip pat turi būti deklaruotos. Na, o muitinės deklaracijos pildymas nėra jau toks sudėtingas, jei tik žinomi pagrindiniai šio dokumento pildymo niuansai.

Kada ir kaip pildoma deklaracija?

Dažniausiai siuntos į Škotiją siunčiamos naudojantis siuntų pristatymo įmonės paslaugos. Muitinės deklaracija pildoma tuomet, kai siuntos siuntimo užsakymas jau užregistruotas vežėjų sistemoje. Paprastai muitinei pildomą deklaraciją atsiunčia įmonė, kuri gabens siuntą ir siuntėjui belieka užpildyti gautą formą.

Nurodomi duomenys

Muitinės deklaracijoje nurodomi siuntėjo ir gavėjo duomenys (vardai, pavardės, adresai) bei informacija apie siuntą. Siuntą sudarančių daiktų aprašymai turi būti kuo tikslesni, nurodyti teisingi svoriai ir vertės. Beje, siuntos į Škotiją ir kitas ES nepriklausančias šalis, nedeklaruojamos, kai jas sudaro tik siunčiami dokumentai. Šiuo atveju svarbu nepamiršti formuojant užsakymą teisingai nurodyti siuntos tipą, kad bus siunčiami tik dokumentai.

HS kodai

Visos, už ES ribų siunčiamos prekės turi savo HS kodus. Nurodžius šiuos kodus, siuntos į Škotiją greičiau identifikuojamos, tad muitinės procesai vyksta sklandžiau. HS kodus galima rasti muitinės interneto svetainėje, kur pateikiama informacija apie prekių klasifikavimą.

Kiek laiko trunka siuntų patikrinimas muitinėje?

Jei muitinės deklaracija užpildyta teisingai ir joje pateikiami tikslūs duomenys, siuntos į Škotiją iš muitinės paprastai iškeliauja jau tą pačią dieną. Tai, ar siunta dar yra muitinėje, galima matyti pasinaudojus siuntos paieškos funkcija. Tuo tarpu jei kyla kokių nors nesklandumų, su siuntos gavėju susisiekia siuntos pristatymą koordinuojanti įmonė ir operatyviai padeda išspręsti susidariusią situaciją.

Papildomas mokestis už siuntos deklaravimą muitinei priklauso nuo siuntos pristatymo paslaugas teikiančios įmonės nuostatų. Kai kuriais atvejais deklaruojamos siuntos į Škotiją papildomai neapmokestinamos, o kartais už deklaruojamų prekių grupę gali tekti papildomai mokėti nuo 5 iki 10 eur. Bet kuriuo atveju, siuntas gabenančių įmonių specialistai visuomet pataria ne tik kaip teisingai užpildyti dokumentus, bet ir kurį siuntimo būdą pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.