Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip efektyviai sumažinti nuosavo namo šilumos nuostolius

Daugybė žmonių, gyvendami nuosavuose namuose, skundžiasi, kad žiemos laikotarpiu šilumos jų namuose būna mažai, tačiau šildymo sąskaitos būna labai didelės. Visiškai suprantama, kad tokiais atvejais jiems dažnai kyla vienas ir tas pats klausimas, kokius sprendimus būtų galima pasitelkti, kad visa tai būtų išspręsta. Laimei, yra ne vienas sprendimas, kurį pasitelkus galima efektyviai sumažinti būsto šilumos nuostolius ir sąskaitas šildymui.

Veiksmingi sprendimai šilumos nuostolių mažinimui

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kaip namas praranda šilumą, kurios mums taip reikia. Taigi, visa tai įvyksta tuomet, kai būsto viduje esantis šiltas oras išeina į namo išorę. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų elementaru, tačiau, kaip tai vyksta, kiekvienu atveju gali skirtis. Tai reiškia, kad kartais šilumą namas praranda per stogą, o kartais per sienas, langus ar netgi grindis. Ne kiekviena iš šių priežasčių mums gali būti lengvai atpažįstama ar pastebima. Tačiau svarbiausia, jog yra būdų, kaip tai pašalinti, eliminuojant ir šilumos nuostolių riziką.

Nors suprantama, kad namas tam tikrą šilumos kiekį gali prarasti ir tai yra visiškai natūralu, vis dėlto, kai šilumos nuostoliai tampa pernelyg dideli, siekiant visą tai kompensuoti, lygiagrečiai auga ir komunalinių paslaugų sąskaitos. Todėl labai svarbu, kaip įmanoma anksčiau nustatyti namo šilumos nuostolių priežastis ir imtis priemonių, kurios galėtų padėti padidinti namų viduje vyraujantį jaukumą ir užtikrinti, kad namas išliktų ekonomiškas.

Namo apšiltinimas

Jei gyvenate nuosavame name ir susiduriate su dideliais šilumos nuostoliais, vertėtų nepamiršti galimybės izoliuoti įvairias savo namo vietas, kurios gali būti patiriamų šilumos nuostolių priežastimi. Ir tam gali veiksmingai pasitarnauti jūsų namo apšiltinimas naudojant birią mineralinę vatą. Šiuo atveju visiškai nesvarbu, ar būtų įgyvendinamas jūsų namo stogo šiltinimas, ar sienų, perdangos arba oro tarpo šiltinimas – apšiltinimas biria mineraline vata gali padėti pasiekti kuo optimalesnį mikroklimatą.

Jums gali kilti klausimas, kodėl šiam tikslui būtų tinkamiausia naudoti birią mineralinę vatą? Tačiau priežastis yra ne viena. Visų pirma, biri mineralinė vata turi išskirtinę struktūrą ir labai tolygiai pasiskirsto, todėl šiltinant ja skirtingas namo erdves, šilumos izoliacijos sluoksnis tampa vientisas. Taip pat svarbu paminėti, kad jos pagalba yra užpildomos net ir mažiausios ertmės, todėl nesusiformuoja jokie šalčio tiltai ir reikšmingai sumažinami šilumos nuostoliai. Žinoma, biri mineralinė vata laikui bėgant nesukrenta, todėl savo izoliacines savybes ji išlaiko kuo puikiausiai. Ji taip pat negeria drėgmės ir gerai kvėpuoja, kartu pasižymėdama ir aukščiausia nedegumo klase (A1). Todėl jei ieškote efektyvaus būdo, kaip apšildyti savo namą, galite būti tikri, kad biri mineralinė vata yra atsakymas į jūsų problemos sprendimą.

Langų ir lauko durų izoliavimas

Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir savo namo langų bei lauko durų izoliavimu. Nemenka dalis namuose esančios šilumos yra prarandama būtent pro neizoliuotus langus ir lauko duris. Tai reiškia, kad jei imsitės tokių priemonių, galėsite ne tik padidinti šilumą savo namuose, sumažindami šildymo sąskaitas, tačiau taip pat sumažinti ir būsto vėsinimui skirtas išlaidas (jei kalbama apie šiltą metų laiką).

Sprendimų, kaip tai pasiekti yra ne vienas, tačiau optimaliausia yra investuoti į modernius dviejų stiklų ar netgi trigubų stiklų izoliuotus langus. Lauko durims galite pasirinkti modernias izoliuotas plienines arba stiklo pluošto duris. Tokiu būdu galėsite išvengti šilumos nuostolių ir didelių šildymo sąskaitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.