Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip elgtis, kad elektros kaina nesikandžiotų?

elektros kaina

elektros kainaTurbūt nebuvo metų, kada Lietuvoje žmonės nesiskųstų elektros kaina. Ji, kad ir kokia būtų, dažniausiai vis tiek yra per didelė. Kartais žmonės teigia, jog kasmet už elektrą sumoka vis daugiau ir daugiau. Ekspertai turi paprastą atsakymą – kasmet žmonės sunaudoja vis daugiau elektros energijos.

Taip yra todėl, kad mes nelinkę, o kartais ir tiesiog nemokame taupyti elektros. Norėdami, kad sąskaitos ne gąsdintų, o džiugintų, turėtumėte smarkiai susirūpinti išnaudojamais elektros energijos kiekiais. Manote, jog elektra šiandien tokia reikalinga, kad jos sutaupyti neįmanoma? Štai Jums keletas praktinių patarimų.

 1. Išjunkite ko nereikia. Itin dažnai žmonės pamiršta  išjungti elektros prietaisus iš elektros lizdo net tuomet, jei jais jau nebesinaudoja. Iš tiesų reikėtų pratintis taip elgtis. Norėdami sutaupyti elektros, privalote nuolat kontroliuoti, ar įkišti tik naudojami prietaisai. Tiesa, kad jie nevisi eikvoja elektrą kai nėra prijungti, tačiau kai kurie iš jų, tokie kaip seni telefono ar kompiuterio įkrovikliai, eikvoja energiją net kai yra tik įkišti į elektros lizdą nors neprijungti prie jokio elektros prietaiso.

 2. Išjunkit šviesą. Dažnai žmonės pamiršta, jog nereikia laikyti šviesos kambariuose, kuriuose tuo metu nieko nėra. Elektros kaina Jums nekels tiek baimės, jei naudosite elektrą taupiai. Nepalikite  jos virtuvėje ar koridoriuje, jei Jūsų ten nėra, išmokite priprasti išjunkit šviesą kai išeinate  iš patalpos, o šviesą naudoti tik kambaryje, kuriame esate šiuo metu.

3. Virtuvės technika. Gali būti, jog tai Jums bus staigmena, bet iš tikrųjų itin daug elektros energijos išeikvoja ne kas kita kaip virtuvės buities prietaisai. Kartais gali atrodyti, kad tokie įrenginiai kaip virdulys, kavamalė ar gruzdintuvas yra nedideli ir elektros naudoja nedaug, dažnai tai klaidinga nuostata. Kartais tokie prietaisai naudoja net daugiau elektros nei mikrobangų krosnelė ar mažas šaldytuvas. Prieš pirkdami tokius prietaisus, visuomet pasižiūrėkite jų galingumą. Taip nereikės sukti galvos, kaip dažnai juos naudojate ir nereikės su baime sutikti kiekvienos naujienos, kuomet didinama elektros kaina šalyje.

4. Gaminkite protingai. Jei naudojate elektrinę viryklę, greičiausiai elektros išnaudojate didelius kiekius. Naudokitės ja protingai ir tikrai galėsite sutaupyti. Pavyzdžiui, gamindami viryklę galite išjungti 5-10 minučių ankščiau ir baigti gaminimo procesą. Būtent dar tiek laiko iš tiesų viryklė dar būna įkaitusi po to laiko, kai ją išjungiate.

5. Rinkitės teisingas lemputes. Šiandien rinkoje jau viešpatauja elektros energiją taupančios lemputės. Jūs jomis dar nesinaudojate? Paskubėkite. Pakeiskite visuose namuose senas lemputes į šias energiją taupančias ir sunaudojamos elektros kiekio sumažėjimą pastebėsite kaipmat.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.