Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip išsirinkti geriausią keramikinį kaminą

keramikiniai kaminai

keramikiniai kaminaiNamo statybos trunka ganėtinai ilgai. O įdomiausia tai, kad didžioji laiko dalis sugaištama ne patiems statybos darbams atlikti, o projektavimui, apsisprendimui, pasiruošimui – renkamasi, kokias medžiagas naudoti, laukiama, kol jos bus pristatytos į objektą, tik tada atvažiuoja profesionalai statytojai, sistemų montuotojai ir per pakankamai trumpą laiką viską pastato, įrengia. Atlieka viską kokybiškai ir greitai, nes dabartiniai statybų rangovai laiką vertina ypatingai. Ypač didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, kur statybų vystoma žymiai daugiau.

Taip, laikas sugaištamas pasiruošimui statyboms, bet jo tikrai nevertėtų taupyti renkantis kaminą, kuris bus įrengtas jūsų namuose. Bene populiariausia šiuolaikinių modulinių kaminų technologija – keramikiniai kaminai. Keramikinių kaminų sistemos yra paprastai montuojamos, kokybiškos, dirba efektyviai, yra ilgaamžės ir patikimos, jei renkamasi kokybė. Vokiški keramikiniai kaminai šioje srityje yra akivaizdūs lyderiai.

Kaip išsirinkti tinkamą kaminą, kuris tarnautų  ilgai ir patikimai?

  • Atkreipkite dėmesį į kilmės šalį. Keramikinis kaminas iš Kinijos skiriasi nuo lenkiško kamino, lenkiškas nuo vokiško. Pastarasis ne tiek išvaizda, kiek kokybe, inovacijomis, ilgaamžiškumu ir garantijomis skiriasi nuo visų kitų.
  • Garantijos yra svarbu. Jei kaminams suteikiama 30 metų garantija, reiškia toks kaminas veiks efektyviai ir bus ilgaamžis – nereikės jo remontuoti ir į jį daugiau investuoti iš tiesų ilgą laiką. 30 metų garantija suteikiama aukščiausios kokybės vokiškiems NIKO ir kt. kaminams. Kai kurie gamintojai, nebūdami tikri dėl savo gaminių kokybės, deklaruoja iki 30 metų garantiją. Čia reikėtų atkreipti dėmesį į tą trumpą žodelį prieš metus, tiesiog pamąstyti, ką jis reiškia, ir kodėl yra rašomas.
  • Profesionalus montavimas. Kam reikalingos kamino kokybės garantijos, jei kaminas sumontuojamas nesilaikant instrukcijų ar atmestinai? Rizikuojate savo namų saugumu, nes neprofesionaliai sumontuotas kaminas gali tapti gaisro priežastimi, ir tokiu atveju jokios kokybės garantijos nebegalios, nes tai bus nebe kamino kokybės reikalai, o nekompetentinga ranga. Dėl to rinkitės tik tuos montuotojus, kurie žino ką daro ir gali tinkamai atlikti darbus.
  • Kokybės ir kainos santykis. Labai svarbu išsirinkti tokį kaminą, kuris būtų ne tik aukščiausios kokybės, bet ir kaina labai nesikandžiotų. Sutaupyti šioje vietoje tikrai galima. Reikia tik šiek tiek daugiau pasidomėti – panaršyti internete. Keramikinių kaminų rinkoje ko gero vienas žinomiausių, gerai išreklamuotas yra vienas gamintojas, tačiau kitas „vokietis“ NIKO, kokybe, regis, nė kiek nenusileidžia. O kaina?… nepatingėkite – palyginkite patys, būsite maloniai nustebinti.
  • Sertifikatai ir žymėjimas. Jei keramikiniai kaminai turi CE žymėjimą ir Europos Sąjungos sertifikatus, patvirtinančius, kad yra tinkami tam tikrai paskirčiai, yra kokybiški, galite drąsiai svarstyti apie tokių įsigijimą. Tačiau atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, kas tuose sertifikatuose yra surašyta, kas gamintojas, kokia tikroji gamintojo kilmės šalis ir t.t., nes „kažkokius“ sertifikatus turi ko gero visi kaminų gamintojai. Sertifikatai iš karto atskleidžia kas yra kas, ko vertas ir kiek patikimas toks produktas.

Turbūt pasigedote vieno kriterijaus – katilų rūšies? Viskas teisingai, jo sąraše, renkantis geriausią kaminą, kaip ir neturėtų būti, nes patikimi keramikiniai kaminai, kaip pvz. vokiški NIKO UNI, vienodai efektyviai tarnauja su bet kokio kuro tipo katilais – tiek kieto, tiek skysto ar dujinio. Geras kaminas turi būti sukurtas taip, kad būtų galimybė eksploatuoti jį su visų tipų katilais, židiniais, krosnelėmis. Juk per eilę metų daug kas gali pasikeisti ir sumanę pakeisti šildymo įrenginį kitu, greičiausiai nenorėsite statyti naujo kamino?

Prieš pirkdami kaminą, pasikalbėkite su ekspertais, kurie yra objektyvūs ir nepriklausomi. Tokių žinoma nėra labai daug, nes didelė dalis „ekspertų“ yra suinteresuoti parduoti kuo brangesnius kaminus ir tai yra suprantama, nes nuo didesnės kainos daugiau lieka ir „eksperto“ kišenėje. Ir deja, dažnai, didelė kaina su kokybe neturi nieko bendro. Gaila, kad internete lietuvių kalba nešališkos informacijos apie keramikinių kaminų sistemas mažoka, pagrinde vien tik reklaminiai aprašymai – visi giria savo. Nors jei mokate angliškai ar vokiškai, paieškokite papildomos informacijos šiomis kalbomis. Taip pat galite pasikalbėti su pardavėjais. Jie, aišku, bus suinteresuoti parduoti savo turimą prekę, bet paklausinėkite – klausimuose gimsta tiesa, o tada jau galėsite įvertinti, ką pirkti. Vokiški keramikiniai kaminai neturi trūkumų, vieni nuo kitų skiriasi tik smulkmenomis, tad gautą informaciją stenkitės įvertinti objektyviai ir rinkitės teisingą kainą.

Dabar aiškėja, kodėl statybos tęsiasi tiek ilgai – vien mėnesį renkatės keramikinį kaminą, ieškote montuotojų… Deja, tokios jau tos statybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.