Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip laikui bėgant keitėsi apatinis trikotažas moterims?

Apatinis trikotažas moterims yra daugiau nei tik liemenėlės ir kelnaičių išsirinkimas bei priderinimas. Tai – kur kas svarbiau! Tiesa, ilgą laiką moterys net negalėjo pasvajoti apie tokį pasirinkimą, kokį turime šiandien. Senovėje apatinis trikotažas bylojo apie moters socialinį statusą ir kilmę. O siekiant išlaikyti liekną ir liauną liemenį, dar XVI a. atsirado formuojantys apatiniai – korsetai. Ir nors pirmoji šiuolaikinės liemenėlės pirmtakė buvo dėvima dar gilioje senovėje, tik XX a. pradžioje liemenėlės tapo prieinamos moterims įvairiuose socialiniuose sluoksniuose.

Kaip apatinis trikotažas tapo asmeninio stiliaus dalimi?

Turbūt nereikia stebėtis, kad būtent prancūzės geriausiai žinojo, kaip dėvėti apatinį trikotažą, kad pagerintų asmeninį stilių, suteikiant kasdienybei kuo daugiau patrauklumo ir jausmingumo. Kūrybiniai išieškojimai iki šių dienų nuėjo ilgą kelią, siekiant apatinį trikotažą paversti ne tik būtinu kasdienai drabužiu, bet jo pagalba atskleisti moters kūno grožį ir formas bei padėti paslėpti tai, kas trukdo jaustis patraukliai ir patogiai.

Malonus ir švelnus apatinio trikotažo prisilietimas suteikia ne tik švaros ir saugumo pojūtį, bet ir neįtikėtiną vidinį pasitenkinimo jausmą. Kokybiškas apatinis trikotažas nebėra vien tik seksualumo ar prašmatnumo simbolis, tai – moterų pasaulio dalis. Apatinis trikotažas gali būti modernus ar minimalistinis, tačiau bet kuriuo atveju jis pirmiausiai tarnauja moters grožiui pabrėžti – ir nebūtinai išoriniam.

Šiandien moteriški apatiniai kiekvienos motes drabužių spintoje užima ypatingą vietą. Čia laikomi įvairūs apatiniai drabužiai, ne tik liemenėlės ir kelnaitės, bet ir formuojantys bei liekninantys apatiniai, keliaraiščiai ir kt., kadangi tomis progomis, kada norime atrodyti nepriekaištingai svarbios šventės ar įvykio proga, iš apatinio trikotažo skyrelio traukiame formuojančius apatinius. Tai gali būti tampraus ir elastingo audinio kelnaitės paaukštintu liemeniu arba glaustinukė su petnešėlėmis ar be jų. Variantų yra nemažai – kiekvienos moters poreikiams patenkinti.

Kaip moterys turėtų tinkamai prižiūrėti apatinį trikotažą, kad jis išlaikytų pirminę formą ir kokybę?

                      Gražaus apatinio trikotažo nereikia pirkti tik ypatingai progai – moterys gali jį nešioti visą laiką ir nelaukiant ypatingų progų! Kiekviena moteris jausis geriau, jei kasdien po drabužiais vilkės ne tik patogų, bet ir gražų apatinį trikotažą. Vis dėlto, kad apatinis trikotažas džiugintų ilgai išliekančia kokybe, jo priežiūrai būtina skirti ypatingą dėmesį.

Visas apatinis trikotažas turi būti skalbiamas rankomis ir paliekamas išdžiūti. Skalbimo mašinos gali lengvai sugadinti mažas aukštos kokybės audinio daleles. Liemenėlių negalima mesti į netvarkingą stalčių – patariama laikyti jas tvarkingai sulankstytas, kad išsilaikytų kaušelių forma. Apatines kelnaites ir formuojantį apatinį trikotažą dera laikyti atskirai nuo liemenėlių, tik jiems skirtame stalčiuje ar skyrelyje.

17 įdomių faktų apie apatinį trikotažą

 Štai keletas įdomių faktų, kurių, galbūt, nežinojote apie apatinį trikotažą.

 1. Korsetai dažnai buvo gaminami iš banginio ūsų. Taigi, korsetams atsiradus, 1800-aisiais m. balinis banginis buvo labai svarbus būtent korsetų gamybai.
 2. Senovėje tiek moterys, tiek vyrai nešiojo ,,strėnjuostes’’.
 3. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje „monobosom“ buvo populiari moterų išvaizda. Jų krūtys buvo pakeltos ir paremtos taip, kad atrodytų, tarsi viena didelė krūtinė.
 4. Italijos moterys Naujųjų metų išvakarėse dažnai dėvi raudonus apatinius, kad lydėtų sėkmė visus metus.
 5. Didžiojoje Britanijoje moterys dėvi didžiausius liemenėlės dydžius. Japonijos moterys turi vidutiniškai mažiausio dydžio liemenėlę. Vidutinis liemenėlės dydis Indijoje yra 34C.
 6. Teigiama, kad moterys, dėvinčios apatinį trikotažą su G formos juostele, yra seksualiai kūrybiškesnės, pasitikinčios savimi ir išsilaisvinusios. Moterys, dėvinčios paprastą baltą apatinį trikotažą, laikomos mažiau besirūpinančiomis savimi.
 7. Pirmoji pasaulyje patentuota liemenėlė – amerikietės Mary Phelbs-Jacob 1913 m.
 8. Vidutinė dėvėtos liemenėlės gyvenimo trukmė yra vos šeši mėnesiai.
 9. Tarptautinis apatinio trikotažo prekės ženklas „Triumph“ buvo pirmasis prekės ženklas pasaulyje, kuris liemenėles padarė komerciškai prieinamas visoms moterims.
 10. ,,Triumph’’ buvo pirmoji kompanija, kuri ant podiumo parodė pirmąją apatinio trikotažo kolekciją.
 11.  „Triumph“ pristatė figūrą formuojančius drabužius, naudodami naujovišką „Touch Cool“ audinį, kuris sumažina kūno temperatūrą 1,27ºC.
 12. Kad atrodytumėte nuostabiai ir jaustumėtės patogiai, apatinis trikotažas turi būti dėvimas tinkamo dydžio – per didelis yra tiek pat blogai, kiek per mažas! Vidutinė moteris per savo gyvenimą nešioja šešių skirtingų dydžių liemenėles; 80% pasaulio moterų nešioja netinkamo dydžio liemenėlę!
 13. Pirmosios kelnaitės su juostele pasirodė 1939 m. Niujorke pasaulinėje parodoje, o pirmasis bikinis pasaulį išvydo praėjus beveik trisdešimčiai metų!
 14. Moterys dažniausiai renkasi sekantį apatinių drabužių tipą: apklausos duomenimis, 37% moterų pirmenybę teikia bikinio kelnaites, 23% – klasikinio tipo kelnaites, 19% – stringams ir 10% kitokio stiliaus. Net 7% nori visiškai nenešioti apatinių drabužių!
 15. Jus gali nustebinti, kad trys labiausiai moterų pageidaujamos apatinio trikotažo spalvos yra alyvinė, mėlyna ir violetinė. Vis dėlto balta ir kūno spalva išlieka geriausiai parduodamos moteriško apatinio trikotažo spalvos pasaulyje. Remiantis apklausomis, raudonplaukės labiau mėgsta žalią apatinį trikotažą.
 16. Šiuo metu Kinijai tenka garbė būti greičiausiai pasaulyje augančia apatinio trikotažo rinka.
 17. Pirmoji kompanija, atvėrusi apatinio trikotažo mados namus 1977 m. buvo ,,Victoria Secret”.

Šiandien apatinį trikotažą paprasta įsigyti net ir internetu

Šiandien internetas palengvina kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Tačiau dažnai iškyla klausimas, ar verta vieną ar kitą prekę rinktis internetu. Galime patikinti, kad apatinį trikotažą įsigyti internetu yra kaip niekada paprasta ir lengva. Tereikia susipažinti su pirkimo, transportavimo ir grąžinimo taisyklėmis bei tinkamai įvertinti savo kūno išmatavimus. Perkant apatinį trikotažą internetu sutaupote ne tik savo laiką, bet ir pinigus. O pasimatuoti norimą apatinį drabužį namuose visuomet yra maloniau ir patogiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.