Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip per 350 metų pasikeitė moteriškas apatinis trikotažas

apatinis trikotazas moterims

apatinis trikotazas moterimsStebėdami, kaip per šimtmečius keitėsi mada, matysime ir kaip keitėsi apatinis trikotazas moterims. Tie pokyčiai svarbūs ne dėl estetinių priežasčių o dėl visos politikos, dėl to, kaip pasaulyje būdavo leidžiama elgtis moterims, ir kokios sąlygos bei normos yra dabar.

Kūno kontrolė – per apatinius

Tai, koks apatinis trikotazas moterims internetu pardavinėjamas dabar, niekaip nepalyginsi su tuo, koks jis būdavo kažkada seniau. Net ir dabar, pasirodo, kai kurios moterys jaučia, kad apatinis trikotazas moterims vis dar riboja kūno laisvę – verčia dėvėti liemenėlę, verčia susivaržyti, spraustis į siaurus apatinius ir pan. Kita vertus, visuomenė ir prieštarautų tokiems pasakymams, bei sakytų, jog čia jau perlenkta lazda, ieškant, prie ko prisikabinti. Pačios moterys taip pat mąsto skirtingai. Tačiau, kad ir ką kalbėtume apie tai, koks apatinis trikotazas moterims yra dabar, niekaip nepaneigsime fakto, jog seniau jis tikrai labai kontroliuodavo moters kūną. Paprastai, kuo labiau būdavo suvaržyta moterų visuomeninė padėtis, tuo tvirčiau jas kontroliuodavo ir apatinis trikotažas.

Korsetai liemeniui

Vienas iš būdų, kaip būdavo kontroliuojamas moters kūnas, tai itin suvaržantys korsetai. Šiais laikais toks moteriskas apatinis trikotazas nėra gaminamas ir net nepalyginsi, kaip seniau atrodydavo korsetai, ir kokie jie dabar. Rūmų damos nuolat alpdavo, nes dėl korseto suveržimo joms trūkdavo oro. Be to, kaip rodo dabartiniai tyrimai, dėl itin suspausto liemens, jis metams bėgant deformuodavosi, tai vėliau iššaukdavo įvairias ligas, kadangi būdavo per daug suspaudžiami vidaus organai. Dabartinis kokybiskas apatinis trikotazas taip pat gali būti korsetų pavidalu, tačiau tie korsetai būna patogūs, malonūs dėvėti, ir tikrai nekenkiantys žmonėms.

Korsetai krūtinei

Dar kitokie korsetai būdavo, skirti krūtinei išryškinti. Tokių galima ieškoti 15 amžiuje ir šiek tiek vėliau. Rūmų damos pasipuošdavo ir korsetais, kurie itin iškeldavo krūtinę. Ir dabar moteru apatinis trikotazas gali atlikti pakėlimo funkciją, ypač, jeigu dėvima liemenėlė su push – up funkcija. Tačiau visgi tokių liemenėlių daug kas nesirenka, o jos pasirenkamos tik retomis progomis.

Liekninantis diržas

Kiek vėliau, jau esant vadinamajai moterų revoliucijai, suvaržymai kūnui ir toliau išlikdavo. Vienas iš apatinio trikotažo atributų būdavo liekninantis diržas. Dabar tokio tipo apatinis trikotažas moterims aptinkamas retai, o originalaus, koks jis būdavo praėjusį šimtmetį, apskritai nerastumėte taip lengvai. Mat seniau šis diržas apjuosdavo kone nuo krūtinės srities iki ten, kur šiais laikais baigiasi trumpas sijonas. Taigi, jis suspausdavo visą taliją bei šlaunis, siekdamas ypatingo lieknumo ir nuožulnumo. Dabartinis moteru apatinis trikotazas paprastai tiek daug funkcijų neatlieka paprasčiausiai dėl to, kad moterys vienareikšmiškai nusprendę, jog taip dėvėti kiekvieną dieną yra tiesiog labai nepatogu.

Trikampė liemenėlė

Kai kur ir dabar dar pardavinėjamas toks apatinis trikotazas internetu, bet tai jau būna labiau kaip egzotika, o ne kaip rimta prekė. Iš tiesų, tam tikru metu labai populiarios buvo ir trikampės liemenėlės, savo kūgio formos kaušeliais itin išryškinusios krūtinę. Jeigu dabartinės liemenėlės krūtinę tiesiog prilaiko arba netgi suspaudžia tam, kad būtų patogiau judėti, tai seniau jos krūtinę dar labiau išryškindavo, pabrėždavo.

Prisegamos kojinės

Ilgą laiką būdavo labai madingos prisegamos kojinės. Tai buvo vienintelė pėdkelnių atmaina. Tokios kojinės tikdavo daugumai moterų, ir jos mielai dėvėdavo šį drabužį. Dabar dažniausiai prisegamas kojines moterys renkasi tik ypatingomis progomis, kai nori atrodyti itin patraukliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.