Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kam priklauso PVM grąžinimas, vykdant verslą kitoje šalyje?

PVM grąžinimas

PVM grąžinimasĮvairių šalių verslininkai, užsiimdami savo veikla ir ieškodami geresnių sąlygų verslui, nuolat ieško palankesnės mokestinės naštos, patogesnės teisinės sistemos. Todėl ne retai, tiek dėl rinkos, tiek dėl finansinių aspektų, verslininkai ryžtasi veiklą vykdyti kitose šalyse. Dažnas mano, jog tai rizikinga, tačiau riziką sumažina ir geresnes sąlygas užtikrina ES patvirtintas PVM grąžinimas verslui.

Kam jis priklauso?

Jei vykdote verslą ir nežinote, ar galite kandidatuoti į mokesčio grąžinimą, reikėtų pasikonsultuoti su šalyje veikiančia mokesčių administravimo institucija. Dažniausiai PVM grąžinamas tiems verslininkams, kurie savo veiklą vykdo kitoje šalyje, tačiau toje šalyje nėra įsteigę savo veiklos oficialiai. Tokiu atveju, jei esate PVM mokėtojas, šalis, kurioje vykdoma veikla, turėtų grąžinti Jums visą sumokėtą PVM mokestį.

Dažniausiai PVM grąžinamas tik tam tikrose šalys eveikiantiems ir su tam tikromis šalimis santykių turintiems verslo atstovams. Pavyzdžiui, jei Jūsų įmonė įsteigta Vokietijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Danijoje, Švedijoje arba Lenkijoje, bet veikla vykdoma ir mokesčiai mokami kitoje šalyje, Jūs turite teisę susigrąžinti PVM.

Taip pat PVM grąžinimas aktualus įmonėms, kurios turi santykių su kitomis Bendrijos narėmis. Jei įmonė perka paslaugas ar prekes bent iš vienos iš 31 ES narės, įmonė taip pat gali tikėtis, jog sumokėtas PVM kitoje šalyje bus grąžintas.

Kitas atvejis, kuomet įmonė gali tikėtis susigrąžinti sumokėtą PV, yra įvairūs kiti atvejai. Pavyzdžiui, jei įmonė iš tiesų veiklos nevykdo šalyje, tačiau jai priskiriama sumokėti PVM mokestį. Taip pat jei įmonę įsteigta kitoje šalyje, tačiau ji turi savo atstovybę toje šalyje, iš kurios ketina susigrąžinti PVM.

Norint susigrąžinti PVM už sumokėtas prekes ir prekių grupes, reikia žinoti, už kokius įsigytus įmonės pirkinius PVM grąžinamas. Dažniausiai PVM grąžinimas įmonėms suteikiamas, kai įsigyjamos šios prekių grupės:

  • Automobilių remonto paslaugos;
  • Maitinimo paslaugos;
  • Kuro prekės;
  • Įvairų rūšių detalės;
  • Kelių mokesčiai;
  • Apgyvendinimas viešbučiuose;
  • įmonės reprezentacijai skirtos išlaidos;
  • Viešojo transporto išlaidos;
  • Automobilių nuomos išlaidos;
  • Toje šalyje numatytos paslaugos, už kurias grąžinamas PVM.

Kaip susigrąžinti?

PVM grąžinimas šiandien yra gana paprastas. Dabar nebereikia patiems analizuoti įstatymų ir rinkti dokumentų, pakanka užpildyti atitinkamą formą internete ir kompanija, kuri dirba su PVM grąžinimu, pasirūpins, kad Jūsų įmonė atgautų sumokėtus mokesčius greitai ir paprastai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.