Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Keisčiausios vagystės parduotuvėse

prekiu apsauga

prekiu apsauga Jeigu ne prekiu apsauga – parduotuvėse vagysčių būtų daug daugiau. Gal ir yra pasaulyje vietų, kur žmonėms prekiu apsauga nėra svarbi, ir jie tiesiog jokiu atveju nieko nevogtų, nes turi gražius moralinius įsitikinimus bei ir taip gerą pragyvenimo lygį, tačiau paprastai tai yra utopinis mąstymas. Apsauga  mūsų pasaulyje visgi yra reikalinga ir ji gali padėti sukontroliuoti, kas vyksta, atgrasyti vagis ir kitus pavojingus asmenis nuo prekių.

Vogė plastikinius maišelius

Keistas vagystės atvejis nutiko Didžiojoje Britanijoje, kai pagyvenusi moteris vogė plastikinius maišelius. Tiesa, kad parduotuvėje mes visada galime pasiimti nemokamai nemažai plastikinių maišelių, tačiau niekas tuo stengiasi nepiktnaudžiauti. Garbingo amžiaus pirkėja nusprendė pasiimti ne atsiplėšusi kažkiek, o įsidėti visą ruloną į rankinę. Tai buvo prekė, kuri net nebuvo parduodama, nes tai buvo tiesiog parduotuvės reikmenys. Per magnetinius vartelius einant, ponia buvo sulaikyta, nes rulonas vis dar turėjo neišmagnetintą apsaugą. Moteris teisinosi, kad ji visada pasiima iš čia maišelių, ir jai jų reikia vis daugiau. Buvo prašoma paaiškinti, kodėl ji jų neperka. Ji atsakė, kad neperka, nes jai gaila, kadangi maišelius ji iškart išmetanti. Mat juos naudoja ji šunų išmatoms surinkti, kai lauke pavedžioja savo šunis.

Vogė saldainius kišenėse

Turbūt net ir jūs nors kartą parduotuvėje esate saldžiai pagalvoję, o kas būtų, jeigu įsimestumėte saldainį į kišenių ir lyg niekur nieko išeitumėte. Atskiri saldainiai juk neturi savo magnetinio lauko, gal niekas nepastebėtų. Taip turbūt matė ir pusamžis vyriškis, apsipirkęs už 100 dolerių Amerikoje, o papildomai į kišenes dar ir prisikišęs saldainių. Atsitiktinumo dėka, su saldainiais į kišenes pateko ir kažkoks nuo kitos prekės nukritęs magnetas. Todėl einant per magnetinius vartelius, suveikė prekių apsauga ir vyras buvo sulaikytas. Vėliau jis pripažino besigailintis ir buvo paleistas.

Vogė brangius gėrimus

Vagysčių, kai iš parduotuvės bandoma išsinešti alkoholiniai gėrimai, yra tikrai daug. Gal dėl to ant jų uždedami itin masyvūs magnetai – jog būtų aišku, kad pavogti nepavyks. Deja, dažniausiai tokius nusikaltimus daro desperacijoje esantys ir priklausomybių turintys asmenys.

Kaip veikia apsaugos sistemos

Dažniausiai dabar prekybos centruose, parduotuvėse yra taikoma magnetine apsauga. Kiekviena prekė turi tam tikrą magnetą, specialiu būdu įmagnetintą. Tas magnetas prie drabužių būna prisegtas kaip nemažas papuošalas.  O štai ant mažesnių prekių tiesiog prie brūkšninio kodo būna priklijuotas nedidelis lipdukas, kuris taip pat būna įmagnetintas ir jis ir būna atsakingas už tą saugą. Kaip matome, paprastai būna apsaugos varteliai parduotuvese,  kur taikomas toks apsaugos būdas. Taigi, dėl to einant per vartelius su pavogta preke, jie ima žibėti ir kaukti. Suveikia signalizacija. Tada jau į kojas pasileidžia apsauginiai ir sulaiko žmogų, prabėgusį per vartelius su vogtomis prekėmis. Jeigu prekės nėra vagiamos, tuomet kasoje, perkant prekę, įvyksta ir tam tikras magnetines apsaugos nuemimas, kai prekė yra numagnetinama. Tuomet galima su ja eiti per vartelius, šie jokio signalo neduos. Kartais varteliai kaukia be reikalo, jeigu, tarkime, prekė buvo blogai numagnetinta. Arba, kai kasa yra gana arti vartelių ir žmogus tiesiog stovi su prekėmis dar nenupirktomis šalia, o magneto laukas jau pagauna prekės magnetą. Tada būna netikras pavojaus alermas, tačiau tam ir yra žmonės kaip apsaugos priemonės, kurie pamato ir įvertina situaciją, ar pavojus tikras, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.