Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kodėl būtina atsakingai vertinti savo finansines galimybes?

pinigai

pinigai

Lietuvoje su finansais atsakingai elgtis sugeba toli gražus ne kiekvienas, todėl viešoje erdvėje ypač dažnai pastebimi nauji straipsniai su elementariomis pamokomis. Juos būtina skaityti ypač atidžiai, nes vis dėlto – tai galbūt padės išvengti netikėtai užklupusios asmeninės finansinės krizės. Viena didžiausių klaidų yra ta, kad paskolos be pajamų gyvenantiems žmonėms yra tarsi vienintelis vaistas. Jeigu negaunate pajamų, bet bandote skolintis, tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau prisidarysite didelių bėdų, kurias vargu ar bus lengva išspręsti. Tad, kaip tinkamai elgtis su pinigais, kad netektų skolintis? Kas laukia, jeigu nesiruošiate grąžinti skolų laiku?

Dažnais atvejais, į skolas įklimpsta tie, kurie skolinasi nesaikingai. Nereikia galvoti, kad kreditoriai dovanoja pinigus. Taip niekada nebuvo ir nebus. Kiekviena paskola turi būti grąžinta, o jeigu to klientas nepadaro, tuomet jam teks susidurti su nemalonumais. Kreditoriai nesėkmės atveju kreipiasi į skolų ieškojimo bendroves. Manote, jiems tai nenaudinga ar nuostolinga? Tikrai ne. Matote. Kreditoriam dažniausiai net nereikia mokėti už skolų išieškojimą. Išieškotojai išieško visas išlaidas iš skolininko. Tai reiškia, kad už skolų išieškojimą moka ne kreditorius, o prasiskolinęs klientas. Turbūt jau supratote, kad pavėlavus grąžinti skolą laiku, išlaidos dar labiau padidės?

Kaip bebūtų, taip pat siūloma atidžiai sekti savo finansinius įsipareigojimus bei informaciją, esančią specialiose skolininkų duomenų bazėse. Paprastai kalbant, kiekviena finansinis sandoris dažniausiai yra registruojamas. Užregistruojama ir informacija apie tų sandorių vykdymą. Pavyzdžiui, jeigu gavote kreditą ir laiku jo negrąžinote, tuomet toks įrašas bus matomas kitiems paslaugų teikėjams, iš kurių bandysite užsisakyti paslaugas. Tad, jeigu ateityje bandysite skolintis papildomai iš kitos bendrovės, tikėtina, kad paskolos negausite, nes naujas kreditorius matys, jog esate nemokūs.

Ypač svarbu žinoti, kad kreditai su bloga kredito istorija neišduodami lygiai taip pat, kaip ir nesuteikiamos lizingo paslaugos. Trumpai tariant, jeigu turite registruotų vėluotinų įsiskolinimų, tikėtina, kad negalėsite nieko gauti išsimokėtinai. Tai liečia ir interneto paslaugas bei prekes išsimokėtinai.

Tad, labai atsargiai vertinkite savo finansines galimybes, nes nuo jų priklausys jūsų ateitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.