Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokie tapetai dabar populiariausi Lietuvoje

tapetai

tapetaiVienas iš paprastesnių sienų apdailos būdų yra tapetai. Daugiau nei 300 šimtus metų gyvuojanti technologija tikrai nesiruošia žengti į užmarštį net ir tada, kai metalas ir stiklas dažnai nukonkuruoja tradicines medžiagas ir interjero elementus. Tapetai dar kurį laiką bus paklausi prekė, mėgstama ir ieškoma visų, kas įsirenginėja arba atnaujina savo namus.

Pats principas yra labai paprastas – siena padengiama popieriaus lakštais arba juostomis, kurios tiesiog priklijuojamos naudojant popieriaus klijus. Tokia siena atrodo puikiai (jei tik tapetai klijuojami kruopščiai ir atsargiai, nesusiglamžo, neturi oro burbuliukų). Be to tapetus atnaujinti galima nors ir kiekvienais metais – nereikia papildomai paruošti sienos (pakanka nuvalyti senuosius tapetus). Tapetų žavesys yra tas, kad kiekvieną kartą jie gali turėti skirtingas spalvas ir ornamentus. Jie gali būti ir senoviški ir patys naujausi. Aišku, naujovės kainuoja…

Lietuvoje šiuo metu sparčiai populiarėja dryžuoti tapetai. Jie vizualiai aukština patalpas arba jas išplečia, jei klijuojami ne kaip įprasta vertikaliai, o horizontaliai. Kita mada – dažomi tapetai. Jie yra balti iš esmės, tačiau kartą užklijuotus juos galima paprasčiausiais aliejiniais dažai perdažyti. Tai patogu, jei namuose yra mažų vaikų, kurių pažinimo procesas kartais atsiduria ir ant sienų. Tapetus nesunkiai galima perdažyti, todėl jie gana populiarūs.

Gana naujas dalykas Lietuvoje – fototapetai. Kol kas jie gana sunkiai skinasi kelią į mūsų namus, tačiau po truputį atsiranda vis daugiau šeimininkų, norinčių matyti ne juostuotas sienas, išmargintas ornamentais, bet vientisą didelį vaizdą. Teisingai parinkus fototapetus taip pat galima sukurti įspūdį, kad patalpa yra didesnė, negu realūs išmatavimai.

Tapetai skiriasi savo raštais. Vieni jų atrodo senoviškai. Tai klasikiniai tapetai, siekiantys kambarį paversti įspūdingu dvaru. Modernių linijų ir raštų rinkinys daro namus inovatyviais ir technologiškais. Čia dominuoja melsva spalva, todėl ji ne visada tinka konservatyvesniam interjerui. Vaikų tapetai – žaismingi ir išpiešti mylimų animacinių filmų herojais.

Įdomu pažymėti ir tai, kad vis dažniau žmonės įsigyja vienspalvius tapetus. Dažniausiai pasirenkamos ne tiek spalvos, kiek tekstūros. Juk jei visko reikėtų rausvos spalvos, pakaktų tik nudažyti sieną pageidaujamais dažais ir tiek. Dėl kai kurių tekstūrų ir net reljefo yra pasirenkama viena ar kita rūšis. Tapetų įvairovė, kainos ir kokybės santykis leidžia juos įsigyti ir internetu.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.