Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Verslininkai: kaip keitėsi padėtis įsivedus eurą

lcbuhaltreris

lcbuhaltrerisJau daugiau nei vienerius metus gyvename turėdami naują valiutą. Vieni žmonės skundžiasi, kad kartu su euru žymiai pabrango ir prekių bei paslaugų kainos. Tuo pačiu algos nors ir kito, tačiau labai minimaliai, juolab, dėl paaugusių kainų jas pastebėti buvo labai sunku. Taip dažniausiai kalba paprasti žmonės. Kyla kausimas, kaip į eurą reagavo verslininkai, kurie dažniausiai įvardijami kaip valstybės „varomoji jėga“.

2015-asiais prekių ir paslaugų kainos kilo

Pagal statistikos departamento duomenis, nuo 2015-ųjų iki 2016-ųjų prekių bei paslaugų kainos dažniausiai padidėjo. Verslininkai teigia, kad tai lėmė, jog žmonės intensyviau pradėjo pirkti, taigi natūraliai verslininkai pateikia daugiau pasiūlos, o tai dažniausiai padidina kainą. Visgi pabrėžiama, kad padidėjusi kaina labai neišgąsdino klientų. Nors jie vis dažniau akcentuoja, kad kainos kyla ir prie to labai prisidėjo euras, visgi, perkama lygiai tiek pat, o kartais net ir daugiau. Atrodo, jog lietuviai turi polinkį skųstis, tačiau tai visiškai nekeičia jų pirkimo įpročių. Reiškia, jie turi sąlygas įsigyti vieną arba kitą norimą produktą bei paslaugą. Verslininkai teigia, kad euras, galiausiai, net ir jiems išėjo į naudą.

Lietuviai vis labiau „kompiuterizuoti“

Verslininkai taip pat linkę pastebėti, kad po euro įvedimo vis daugiau žmonių už prekes ir paslaugas atsiskaito banko kortelėmis. Tai lemia, kad tos įstaigos, kurios iki šiol neturėjo tokios galimybės,  planuoja ją įsivesti. Suteikus patogesnes atsiskaitymo galimybes klientai mieliau grįžta į tą pačią vietą. Tiesa, verslininkai teigia, kad atsiskaitymas kortelėmis populiarėja ir todėl, kad tai nieko nekainuoja. Neseniai pabrangus paslaugoms norint užsiimti pinigus iš bankomato – lietuviai tapo imlesni technologijoms.

Ar verslą steigti dabar yra geriau?

Nauja veikla užsiimti norintys asmenys dvejoja ir lygina, ar geriau dabar pradėti veiklą, kuomet naudojamės euro valiuta, ar traukinys į kurį reikėjo įlipti – jau nuvažiavo? Jeigu planuojate užsiimti veikla Lietuvoje – jokio skirtumo. Jeigu planuojate užsiimti veikla, kuri apima ir kitas Europos valstybes – euras jums išties pagalbos ranką. Steigiant įmonę mokesčiai, kurie tampa pradiniu kapitalu, visiškai nekito (tiesiog litai buvo pakeisti į eurus). Daugiau didelių permainų nėra. Nors brangiau kainuoja išsinuomoti patalpas ir įsigyti tam tikrą įrangą, tačiau tuo pačiu padidėjo ir parduodamų paslaugų bei produktų kainos, taigi patys verslininkai pradėdami konkrečią veiklą nejaučia jokio skirtumo tarp lito ir euro buvimo. Tiesa, dabar kur kas paprasčiau bendradarbiauti su kitomis valstybėmis, kadangi valiuta padeda sutaupyti dideles pinigų sumas, kurios anksčiau būdavo investuojamos į valiutos keitimą.

Ar verta pasisamdyti įmonių steigėjų komandą?

Kol vieni jaunieji verslininkai patys bando išsiaiškinti visas smulkmenas, kurios yra susijusios su naujos veiklos pradžia, tuo tarpu kiti žmonės samdosi kompanijas, kadangi tai kur kas paprastesnis būdas įsteigi naują kompaniją, kaip teigia „lcbuhaltreris“ specialistai.

Noras sutaupyti žengiant pirmuosius naujo verslo žingsnius gana natūralus, tačiau labai dažnai bandymai išleisti kuo mažiau pinigų atsisuka atgal prieš jus. Paprasčiausiai susiduriama su problemomis, kurių išsprendimas vėliau daug kainuoja. Visada verta pasisamdyti profesionalus, kadangi:

  1. Jie nepaliks jokių klaidų, kurios vėliau klientui gali kainuoti.
  2. Steigėjai prisiima visą atsakomybę.
  3. Žinoma, jie suteikia pagalbą, kuomet iškyla kokios nors problemos. Suteikiami patarimai, kurie padėtų apsispręsti.
  4. Darbą atlieka profesionalai, kurie turi daug patirties įmonių steigimo srityje.
  5. Rekomenduos, kaip galima įmonę įsteigti pigiau, tačiau kokybiškai.

Jeigu jau ilgą laiką svajojate apie savo verslą – laikas tą idėją įgyvendinti. Nes dabar yra geriausias metas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.