Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokios dažniausiai kylančios dvejonės prieš kreipiantis pas psichologus pagalbos?

Kadangi per pastaruosius kelerius metus nerimo ir depresijos simptomų paplitimas Lietuvoje išaugo, akivaizdu, kad vis daugiau lietuvių gali ir nori pasinaudoti psichinės sveikatos pagalba, pavyzdžiui, psichoterapija. Ir nors daugelis terapeutų iš tiesų praneša apie padidėjusį užklausų skaičių (iki tiek, kad kartais gali būti sunku rasti terapeutą), vis dar yra daug žmonių, kenčiančių nuo psichikos sveikatos simptomų, kurie dvejoja arba atsisako kreiptis pagalbos.

Čia yra kelios dažniausiai minimos dvejonės ieškant pagalbos ir galimi būdai jas įveikti. Kalbėdami su potencialiu terapeutu būkite atviri savo rūpesčiams, ir jie dažnai gali juos išspręsti tokiu būdu, kuris juos sušvelnintų. Niekas neturėtų kentėti vienas.

 Finansiniai rūpesčiai. Tiesa – daugeliui psichoterapija atrodo nepasiekiama finansiškai, o įprastos draudimo apsaugos nepakanka daugeliui žmonių, norinčių apsilankyti pas terapeutą individualiems užsiėmimams. Tačiau labai verta ištirti pigesnes galimybes, dėl kurių gydymas dažnai gali būti pasiekiamas. Universiteto psichologijos skyriai, turintys klinikinės psichologijos ar socialinio darbo mokymo programas, vietinės bendruomenės psichikos sveikatos klinikos ir apskrities psichikos sveikatos tarnybos yra puiki vieta pradėti už prieinamą priežiūrą. Dar kiti terapeutai gali pasiūlyti grupinę terapiją, dėl kurios gydymas tampa daug pigesnis. Nejaukumo ar nepažįstamumo baimės. Tiesa, mintis pasikalbėti su nepažįstamuoju apie kai kuriuos pažeidžiamiausius savo gyvenimo aspektus ir emocijas gali būti labai bauginanti. Ir vis dėlto terapeutai yra apmokyti padėti savo klientams jaustis saugiai ir vertinamiems terapijos erdvėje. Jie įpratę, kad jiems patiki giliausius ir nerimą keliančius žmonių jausmus, ir paprastai yra labai įgudę, kaip suderinti klausimų uždavimą ir erdvės pokalbiui suteikimą. Ką aš turėčiau pasakyti? jie gali stebėtis. Tačiau būkite tikri, kad patyrę terapeutai padėjo daugeliui klientų, kurie baiminosi labai panašiai, ir jie gali padėti jums valdyti tuos nepatogius jausmus nuo pat pradžių. Psichologas Kaune ar Vilniuje, bet kokiame mieste jums gali padėti, tad jeigu jaučiate poreikį, užsirašykite į pirmąją konsultaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.