Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokios medienos pjovimo staklės iš tiesų reikalingos

medienos pjovimo stakles

medienos pjovimo stakles

Kartais atrodo, kad savo nedideliame garaže reikia 17 įvairių staklių ir įrankių, kad visiškai būtumėte patenkinti gyvenimu. Ar tikrai? Prieš įsigydami medienos apdirbimo įrankius, pasvarstykite, kokių iš tikrųjų reikia.

Medienos apdirbimo įrankiai yra trijų lygių:

  • Tai rankiniam darbui pritaikyti įrankiai – pjūklai, kirviai, obliai, šlifuokliai ir t.t.
  • Elektriniai-rankiniai. Tai patobulinti įrankiai, varomi elektra – gręžtuvai, šlifuokliai, siaurapjūkliai ir t.t.
  • Staklės. Tai stacionarų pagrindą turintys įrankiai, skirti nuolatiniam darbui su mediena – šlifavimo ir pjovimo staklės, tekinimo staklės ir t.t.

Kokių medienos apdirbimo staklių reikia jūsų namams?

Pasikalbėjome su medienos apdirbimo specialistais. Jie buvo gana skeptiški apie stakles namuose. Daugelio kalbintų specialistų nuomone, namuose garaže staklės nėra labai reikalingos – viską galima atlikti rankiniais įrankiais. Išskyrus vienas stakles. Jos tikrai reikalingos – tai skersinio pjovimo staklės.

Šios medienos pjovimo staklės yra labai nedidelės ir neužima daug vietos. Be to jas paprasta nešioti, nes visos turi patogią rankeną. Be to jas galima pasidėti ant darbastalio, ar specialiai pasigaminto „ožio“. Skersinio pjovimo staklės yra specialus diskinis pjūklas, kuris specialiu svertu nuleidžiamas ir pakeliamas. Lenta padedama ant pagrindo su grioveliu, į kurį įsileidžia besisukantis diskinis pjūklas. Tokiu būdu galima greitai ir lygiai perpjauti nelabai plačias lentas ir tašus. Toks prietaisas labai praverčia namuose, kai reikia iš karto nupjauti ne vieną lentą, pavyzdžiui, statant pavėsinę, stogą, tvorą, tiesiant terasą ir t.t.

Aišku, galima šiuos veiksmus padaryti ir rankiniu siaurapjūkliu, tačiau tada pjūviai nėra tikslūs.

Jei dažnai reikia šlifuoti lentas, tašus ir kitą medieną, rekomenduojama įsigyti universalias šlifavimo stakles, kuriomis lengvai galima nušlifuoti medieną. Aišku, rankinis šlifuoklis irgi gerai, kai reikia šlifuoti jau pastatytus medienos dirbinius ir konstrukcijas.

Išilginio pjovimo staklės gali būti lengvai pritaikomos ne tik medienos plokščių pjovimui, bet ir malkoms ruošti. Tai liaudiškai vadinamas „zeimeris“ – diskinis pjūklas ant specialios platformos. Jis skirtas išilgai pjauti lentas, tačiau nuėmus apsaugas galima pjauti ir nestorus rastus, tašus. Tokios staklės yra reikalingos, kai patys ruošiate malkas, nors yra specialios rastų pjovimo staklės.

Daugiau staklių namuose nelabai reikia, nebent esate profesionalus stalius ir užsiimate įmantrių baldų gamyba. Šiuolaikiniai baldininkai paprastai medienos plokštes pjauna specialiose įmonėse, kur jos iš karto yra laminuojamos, todėl staklės dirbtuvėse naudojamos tik tada, kai iš tiesų reikia dirbti su „tikra“ mediena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.