Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Platus dienos stovyklų pasirinkimas skirtingų interesų vaikams

vaikai stovykloje

Vaikai neabejotinai yra pats didžiausias gyvenimo džiaugsmas, tačiau atsakingiems tėvams pastarieji sukelia ir nemažai galvos skausmo. Viena iš tokių probleminių temų – turiningas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumas. Mokslo metais šis klausimas tarsi savaime išsisprendžia: pamokos mokykloje, vienas kitas popamokinis užsiėmimas, namų darbų ruoša ir, spėk sužiūrėti, o jau metas miegoti. Vasarą  situacija tampa šiek tiek keblesnė. Vaikams skiriamos beveik tris mėnesius trunkančios vasaros atostogos priverčia daugelį tėvų susimąstyti, kaip saugiai bei, savaime suprantama, turiningai suorganizuoti vaikų laisvalaikį. Joks sąmoningas tėvas nenorėtų, jog jo vaikas neprižiūrimas šmirinėtų didmiesčio gatvėmis ar visą dieną buku žvilgsniu spoksotų į išmaniojo įrenginio ekraną. Vienas iš galimų užimtumo variantų, pasižymintis eile privalumų – dienos stovykla vaikams.

Kas yra dienos stovykla ir kuo pastaroji skiriasi nuo tradicinių vaikams skirtų stovyklų, pasufleruoja pastarosios pavadinimas. Tam tikri užsiėmimai, priklausantys nuo stovyklos pobūdžio, vyksta dienos metu, nustatytomis valandomis, po kurių vaikai grįžta namo ir gali skirti laiką kitai veiklai (idealu, jog tai būtų bendravimas su tėvais, kurio, sutikite, šiais laikais itin stinga). Vadinasi, nuvežate vaiką į užsiėmimo vietą ir, atėjus nustatytam laikui, parsivežate namo. Tai – puikus variantas tiems tėvams, kuriems išleisti vaiką ilgesniam laikui į tradicinę stovyklą, organizuojamą toliau nuo namų, atrodo kažkas neįmanoma. Tiesa, siekiat turiningo poilsio bei įvairiapusės patirties, rekomenduojama tarpusavyje derinti šias laisvalaikio užimtumo formas. Juk tradicinis pasisėdėjimas su būriu vaikų prie laužo – neįkainojama patirtis, ar ne?

Kaip minėta, dienos stovykla gali būti orientuota į įvairaus pobūdžio užsiėmimus. Jei prieš kurį laiką tai buvo tradiciniai rankdarbių, gamtos pažinimo, literatūros ir panašūs būreliai, tai šiandien, reaguojant į pasikeitusius vaikų poreikius bei pomėgius, pastarųjų spektras gerokai prasiplėtęs. Kad ir kaip norėtume savo vaikus atitraukti nuo kompiuterių ekranų, tačiau reikia atsižvelgti į faktą, jog informacinės technologijos yra labai svarbi dabarties bei, savaime suprantama, ateities dalis, tad populiarios ir tokio pobūdžio stovyklos. Dienos stovyklas veda įvairių specialybių, savo sritį puikiai išmanantys bei su vaikais bendrauti gebantys asmenys. Patarimas aiškus: rinkitės tą stovyklą, kurios pobūdis yra artimas jūsų atžalos interesams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.