Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kreatinas – ar tai tikrai geriausias papildas?

Kreatinas – tai itin populiarūs sporto papildai, apie kuriuos girdėjęs kiekvienas. Jį vartoti gali tiek vyrai, tiek moterys, kurie yra sportuojantys. Tarp sportininkų yra sakančių, kad tai yra kone geriausias papildas, koks tik yra sukurtas. Tad atėjo laikas išsiaiškinti ar tai tiesa ar tik mitas.

Kas yra kreatinas ir koks jo poveikis?

Kreatinas – tai yra natūrali medžiaga, kurią gamina organizmas. Jis taip pat randamas tokiuose maisto produktuose kaip raudona mėsa ir jūros gėrybės. Creatinas taip pat atlieka esminį vaidmenį reguliuojant ląsteles ir padeda greitai regeneruoti adenozino trifosfatą (ATP), organinį junginį mūsų organizme, kuris suteikia ląstelėms energijos, reikalingos jų veiklai.

Maždaug 5% kūno kreatino yra saugomi kituose audiniuose, įskaitant mūsų smegenis. Didžioji dalis saugoma raumenyse ir kepenyse. Įrodyta, kad kreatino vartojimas žymiai pagerina pažinimo funkciją ir sprendimų priėmimą, ypač vegetarams. Nustatyta, kad maždaug 8 gramai creatine papildų, vartojami kasdien penkias dienas, sumažina protinį nuovargį, susijusį su užduočių kartojimu, o didesnės dozės (20 gramų) gali pagerinti su smegenų ir raumenų nuovargiu susijusį nuovargį. Tai dar labiau pabrėžia, kad kreatinas sportui gali būti naudingas gerinant treniruočių kokybę.

Kaip vartoti kreatino papildus?

Vidutiniam suaugusiam žmogui per dieną reikia maždaug 1–3 gramų kreatino miltelių, kad palaikytų normalias organizmo funkcijas. Tačiau sportuojantiems žmonėms gali tekti suvartoti 5–10 gramų per dieną, kad išlaikytų jo atsargas.

Tačiau tyrimai parodė, kad kasdien maždaug savaitę suvartoti 20 gramų papildo gali būti optimalu, nes tai padidina jo kiekį organizme maždaug 26 %. Be to, jo atsargas galima išlaikyti 3–5 gramų dozėmis per dieną.

Nors tikriausiai galėtumėte suvartoti pakankamai kreatino valgydami daug gyvulinių ir pieno baltymų, kad padidintumėte atsargas (pavyzdžiui, 1 kg kepsnys galėtų suteikti penkis gramus creatine). Tačiau praktiškiau vartoti maisto papildus sportui iš Sportuojantys.lt

Kreatino preparatų saugumas

Kreatinas išlieka vienu iš labiausiai patikrintų maisto papildų ir paprastai laikomas saugiu ir gerai toleruojamu. Net tie, kurie penkerius metus vartojo iki 30 gramų per dieną, nepajuto jokio žalingo poveikio.

Tačiau atminkite, kad papildai vis tiek gali sukelti nedidelį šalutinį poveikį, pavyzdžiui, pykinimą, mėšlungį ir pilvo pūtimą, ypač pradinėse fazėse. Prieš vartodami maisto papildus, pasitarkite su savo šeimos gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jis saugus.

Apibendrinus galima teigti, kas vis dėlto, kreatinas yra saugus ir geriausias papildas sportui, tą pagrindžia teigiami atsiliepimai. Jis pasižymi ir gera kaina. Šis produktas buvo itin gerai ištirtas ir jo vartojimas turi daug teigiamų savybių sportuojantiems vyrams ir moterims. Tačiau, kad įsitikinti, reikėtų jį išbandyti pačiam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.