Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kremavimo paslaugos keičia įprastą laidojimo būdą

Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje pastebėta, kad nuo 2008 metų ypač išpopuliarėjo kremavimo paslaugos. Kiekvienais metais laidotuvių metu vis dažniau matomi ne karstai, o urnos su velionio palaikais. Kai kuriems vyresnės kartos atstovams prie širdies artimesnis įprastas laidojimo būdas ir velionio kūno, o ne pelenų šarvojimas, bet jaunesnė visuomenės dalis ir ypač inteligentijos atstovai renkasi kremavimą ir atsisveikina su mirusiuoju subtiliau.

Jeigu žiūrėti į dar senesnius laikus, tai mirusiuosius šarvodavo jų pačių namuose. Specialių salių nebuvo. Ateiti į šermenis ir parodyti pagarbą bei atsisveikinti su velioniu buvo galima gana ilgą laiko tarpą, pavyzdžiui, beveik savaitę. Tačiau laikai keičiasi. Namus keičia šarvojimo salės, atsisveikinimui skirtas laikas trumpėja ir vis dažniau pasirenkamos būtent kremavimo paslaugos ir urnos pašarvojimas bei laidojimas.

Lietuvoje urnas nėra nebūtina laidoti šeimos kapavietėje, bet galima statyti į kolumbariumo kriptą. Tiesa, mūsų šalyje vis dėl to dažniausiai pasirenkami šeimos kapai, nes esame įpratę prie senų tradicijų ir norime savo artimuosius lankyti šeimos kapavietėse, jas puoselėti, prižiūrėti, ateiti uždegti žvakutę. Kolumbariumų Lietuvoje taip pat nėra daug.

Kitas aspektas dėl kurio kolumbariumai vis dar nėra labai populiarūs, tai jų kaina. Vietą kriptoje galima išsipirkti iš karto arba nuomotis. Už kriptos nuomą reikia mokėti kiekvienais metais. Kita vertus, nuosava kapavietė taip pat reikalauja investicijų bei laiko, nes reikia ją nuolatos prižiūrėti. Todėl verta gerai pagalvoti, kas yra jums priimtiniau.

Jeigu svarstote, kad bet kuriuos atveju artimųjų laidojimui jums priimtinesnis palaikų deginimo būdas, tai verta žinoti, kokia bus kremavimo kaina. Tai tikrai patogus laidojimo būdas, kadangi praktiškai nereikia niekuo papildomai rūpintis. Įmonės, kurios teikia kremavimo paslaugas, pasirūpina visu procesu: pradedant mirusiojo palaikų paėmimu, transportavimu, kremavimu ir galiausiai urnos suteikimu ir atgabenimu jums, tiesiai į šarvojimo salę.

Kremavimo kaina dažniausiai bus pasiūlyta tikrai priimtina, todėl jei artimasis, dar būdamas gyvas, išreiškė norą po mirties būti kremuotas, nedvejodami išpildykite jo valią. Kad ir kaip būtų sunku, ar galbūt jums kažkas nepriimtina, tačiau labai svarbu gerbti mirusįjį ir palaidoti jį būtent taip, kaip jis ir norėjo. Tik tada galėsite jaustis ramiai, nes padarysite viską, ką galėjote.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.